TikTok'taki çektiği videolar ile ne tanınan ve güzelliğiyle resmen TikTok'un en güzel fenomenlerinden bir tanesi olan Ayda Sadık hakkında en çok sorulan soruları yanıtlamaya çalıştık. Takipçi sayısını her geçen gün daha da arttıran güzel fenomen Ayda Sadık hakkında sıkça karşılaştığımız sorulardan Ayda Sadık Kimdir? Ayda Sadık Kaç Yaşında? Ayda Sadık Nereli? gibi soruların cevaplarını yanıtladı bu yazımızda.

Ayda Sadık Kimdir?

TikTok'taki çektiği videolar ile baş döndüren güzelliğe sahip Ayda Sadık, oyunculuk ve mankenlik yapmaktadır. Daha çok genç yaşta olan fenomen 24 mayıs 2001 yılında İran'da doğmuştur. Azeri bir anne ile Kerkük Türkmenlerinden bir babanın kızı olarak İran'da doğan Ayda Sadık, İngilizce, Türkçe, Farsça, Kürtçe ve Arapça olmak üzere beş dil biliyor. Şuanda İstanbul'da yaşayan Ayda Sadık İlk, Orta ve Lise eğitimini burada tamamlamıştır. Biri erkek biri de kız olmak üzere kendinden küçük iki kardeşi vardır Ayda Sadık'ın. Henüz Üniversite'ye başlamayan Sadık, üniversiteye hazırlanıyor. Modellik yapan güzel fenomen, aynı zamanda dizilerde de roller aldı. Bir zamanların reytingleri kıran dizisi İstanbullu Gelin dizisinde rol alan Ayda Sadık, İstanbullu Gelin'in yanında 4N 1K adlı televizyon dizilerinde rol almıştır. Kendi YouTube kanalında soru-cevap adlı videosunda en büyük hayalinin oyuncu olmak olduğunu söylüyor ve gelecekteki en büyük hedefinin oyuncu olmak olduğunu söylüyor. Yine kendi kanalında yaptığı bu açıklamalarda bir Netflix dizisinde yer alacağını söylüyor. Sesi de oldukça güzel olan Ayda Sadık, çocukluğundan beri İbrahim Tatlıses şarkıları ile büyüdüğünü ve bu yüzden de ilk şarkı seçimi olarak da İbrahim Tatlıses'in daha önce seslendirdiği 'Bir Kulunu Çok Sevdim' şarkısını yeniden seslendirmiş ve birde Azerice olan Tıro Vıro adlı şarkıyı çıkarmıştır.

Ayda Sadık'ın Sosyal Medya Hesapları

İlk olarak Instagram'da içerik üreten ve buralarda dans eden Ayda Sadık daha sonra TikTok'a da geçmiş ve burada da içerik üretmeye başlamıştır. TikTok'a geçiş hikayesini Ayda Sadık şöyle anlatıyor, 'Bir klip çekiminde dans etmiştim ve bana TikTok'ta da videolar çekmemi söylediler ve bende TikTok'ta danslar etmeye başladım.' Diyor güzel fenomen. Kısa sürede burada da tanınan ve çektiği videoların milyonlarca izlenmesine neden olan Ayda Sadık, TikTok'ta şimdiden 10 milyonu bulan takipçi sayısına ulaşmıştır. Aydas ismiyle TikTok'u kasıp kavuran güzel fenomenin tam tamına burada 10.6 milyon takipçisi var. TikTok ile birlikte Instagram'ı da etkin kullanan güzel fenomenin burada ise 1 milyon takipçisi bulunmakta. YouTube'de kanalı bulunan Ayda Sadık'ın burada daha yeni olmasına rağmen YouTube'de 47.400 gibi bir takipçiye sahip. Ayda Sadık'ın Sosyal Medya Hesapları Instagram Hesabı: @aaydassTikTok Hesabı: @aydasYouTube Kanalı: Ayda Sadık Ayda Sadık Boy Kilo 1.70 cm boya sahip olan Ayda Sadık'ın kilosu ise 55kg dır.

Ayda Sadık'ın Yer Aldığı Diziler ve Programlar

  • Miss Tourism Turkey Finalisti
  • 4N 1K (TV Dizi)
  • İstanbullu Gelin (TV Dizi)
  • World Wella Paris (Katalog çekimleri)
  • Trabzonspor (Forma tanıtım defilesi)
  • Antalya Swimsuit Week (Reklam yüzü ve modeli)