Din

Baş Ağrısı İçin Dua, Şiddetli Baş Ağrısına Deva Olan Dualar..!

Durduk yere aniden gelen şiddetli baş ağrısına karşı okunması gereken duaları sizler için bu yazımız da hazırladık. Bir çok Din Adamı baş ağrısı hakkında okunması gereken duaları açıklamıştır. Nihat Hatipoğlu ve Cübbeli Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün baş ağrısı anında okunması gereken duaları bu yazımız da sizlerle. Baş ağrısı anında ilaç içmenize rağmen halen ağrınız geçmediyse kendiniz için manevi bir reçete hazırlayabilirsiniz. Baş ağrısı için okunacak etkili dualar neler? Peygamber Efendimiz (SAV)’in baş ağrısı duası…”,

Çalışırken, bir arkadaş ortamında otururken aniden bastıran baş ağrısı gününüzü zehir edebilecek bir etkiye sahip olabilir. Uykusuz kalma, sigara, ruhsal sıkıntı gibi durumlar nedeni ile ortaya çıkan baş ağrısı, bazı durumlarda geçmemek için resmen sizle direnecektir. Böyle bir durumda baş ağrısı için gerekli olan duaları okuyarak kendinizi bu durumdan hızlı bir şekilde kurtarabilirsiniz. İlaç kullanmadan Hz. Muhammed’in bazı yöntemleri ile manevi reçetelere uyum sağlayabilirsiniz. Sabah uyandığınızda başınızda hissedeceğiniz ağrıyı daha erkenden geçirmek için şifa veren sure ve duaları okuyabilirsiniz. Aşırı ilaç kullanma, yüksek seviyeli stres ve kaygı, uyku bozuklukları, depresyon ve karamsarlık gibi durumlar baş ağrısına neden olan en önemli etkenler arasında yer alıyor.

BAŞ AĞRISI İÇİN DUA, PEYGAMBER EFENDİMİZ’İN BAŞ AĞRISI DUASI;

Baş Ağrısına Okunacak Dua

Diş Ağrısı İçin Okunacak Dua, Diş Ağrısına Şifa Olan Dualar..!

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in  baş ağrısı, ateş ve bunlardan farklı ağrılara karşı şu duayı tavsiye edermiş:

Baş Ağrısı İçin Dualar

Baş Ağrısı Duasının Anlamı;

“Büyük Allah’ın adıyla, zonklayan her damarın şerrinden ve Cehennem ateşinin hararetinden, şerrinden yüce Allah’a sığınırız.” /Tirmizi, Tıb, 2075

Hz. Muhammed’in En Sevdiği Dua..! Hz. Muhammed’in En Çok Okuduğu Dua


BAŞ AĞRISI İÇİN HAŞR SURESİ OKUMAK;

Sevgili Peygamberimiz (SAV)’in, Hazret-i Ali (r.a)’a şöyle buyurduğu bilinmektedir:

“Başın ağrıyınca, elini başına koy ve Haşr sûresinin sonunu – Lev enzelnâ’dan itibaren – oku.” Efendimiz (SAV)’in, Haşr suresinin bu kısmını okuduğu zaman, mübarek elini, mübarek başına koyduğu ve:

“Ölüm hâriç, bu her hastalığa şifâdır” buyurduğu bildirilmiştir. (Haşr Suresi 21-24.Ayet)

HAŞR SURESİ 21-24/ LEV ENZELNA BÖLÜMÜ

Bismillahirrahmanirrahim.

Lev enzelnâ hâzel kur’âne alâ cebelil-leraeytehû khâşian(m)-mütesaddian(m)-min haşyetillâh. Ve tilkel emsâlü nadribuhâ linnâsi leallehum yetefekkerûn.

Hüvallâhüllezî lâ ilâhe illâ hû. âlimül ğaybi veş-şehâdeti hüver-Rahmân-ür-Rahîm.

Hüvallâhüllezî lâ ilâhe illâ hû. El Melik’ül Guddûs-üs-Selâmü’l Mü’minül Müheyminül Azîzül Cebbârül Mütekebbir.

Sübhânallâhi ammâ yüşrikûn.Hüvallâhül khâligul bâriül musavviru lehul esmâül hüsnâ. Yüsebbihû lehû mâ fis-semâvâti vel’ard. Ve hüvel Azîzul Hakîm.

İlgili İçerik; Duanın Kabul Olması İçin Ne Yapılmalı

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu