Batikon Nedir ve Ne İşe Yarar, Batikon Nasıl Kullanılır ?

Batikon Nedir ve Ne İşe Yarar, Batikon Nasıl Kullanılır ?

Çoğunlukla cilt üzerinde kullanılan ve geniş bir kullanım alanına sahip olan Batikon, küçük yaralar için ilk yardım sırasında kullanılan bir solüsyon olarak bilinmektedir.

Batikon solüsyon, jinokolojik müdahalelerde, cerrahi işlemler sırasında cilt ve mukozanın dezenfekte edilmesi için de kullanılır. Baticonol scrub ise cerrahi el dezenfektanıdır. Enfeksiyonlara neden olabilecek bakterileri öldürerek çalışan batikon, komplikasyon durumunda antibiyotik veya steroid tedavisinden sonra da kullanılabilir.

Botikon Solüsyon Nedir, Ne İşe Yarar

Cildi ve mukozayı neredeyse tahriş etmeyen, tedavi edilen alanın bandajına izin verir ve havanın uygulama alanına ulaşmasını engellemez. Cilt ve doğal kumaşlardan kolayca yıkanır. Ayrıca, tedavi edilen alanın bandaj ile kapatılmasına olanak tanır, cildi ve mukozayı neredeyse tahriş etmez ve havanın uygulama alanına ulaşmasını engellemez. Ayrıca cilt ve doğal kumaşlardan kolayca temizlenir. Bu merhem, yanıklarda granülasyon veya deri greftine müdahale etmez.

BATİKON NASIL KULLANILIR?

Dezenfekte edilecek olan deri bölgesine uygulanır. Daha sonra bu bölgede meydana gelen gözenekli film katmanı, suyla yıkanabilir. Bu antiseptik solüsyon tampon yaparak da cilde uygulanabilir.

BATİKON GÜNCEL FİYATI NE KADAR ?

Bu antiseptik solüsyonun güncel fiyatı 3 lira ile 35 lira arasında değişir.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER