Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Kaç Gün?

Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Kaç Gün?

Ülkemizde yaşanan koronavirüs (Covid-19) salgını nedeni ile uzun zamandır büyükşehirler başta olmak olmak üzere hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yasak açıklaması ardından sokağa çıkma yasağının ne kadar olacağı ve hangi şehirlerde uygulanacağına yönelik araştırmalar başladı. Peki, Ramazan bayramında sokağa çıkma yasağı kaç gün olacak? Bayramda sokağa çıkma yasağı hangi günler uygulanacak?

“BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KAÇ GÜN”

Arife gününden bayramın son gününe dek, 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 şehrimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Bayramın birinci günü olan 24 Mayıs Pazar günü 14.00-20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız yine sokağa çıkabilecek.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HANGİ GÜN BAŞLAYACAK?

İçişleri Bakanlığı 81 şehrin valiliğine 22 Mayıs saat 00.00 ile 26 Mayıs 00.00 arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genelge gönderdi.

AFERE GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Bu sene Ramazan Bayramı arefesi 23 Mayıs Cumartesi gününe denk geliyor. Dolayısı ile arefe günü sokağa çıkma kısıtlaması 81 şehrimizin tamamında uygulanacak.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER