Ben Bu Cihana Sığmazam EDHO dizisiyle çok benziyor! İşte, Oktay Kaynarca hayranlarının iki dizi arasında bulduğu ortak yönler...

BEN BU CİHANA SIĞMAZAM VE EDHO BİRBİRİNE Mİ BENZİYOR?

Oktay Kaynarca'nın başrolü üstlendiği Ben Bu Cihana Sığmazam ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizileri, gerçekten de birbiriyle bağlantılı mı? Medya, sanat ve sosyal medya dünyası bu konuyu tartışıyor. İki dizi de ATV'de yayınlandı, ikisinin de starı Oktay Kaynarca. Gelin, sosyal medya kullanıcılarından gelen yorumlara ve iki dizi arasındaki benzerliklere yakından bakalım…

Usta oyuncu Oktay Kaynarca’yı heyecanla bekleyen hayranları 20 Eylül Salı akşamı ATV'de ekran başına toplandı. Ben Bu Cihana Sığmazam dizisi de tıpkı EDHO gibi daha ilk bölümden rakiplerini sildi süpürdü. Reyting birincisi olan dizi, büyük beğeni topladı. Sosyal medyada gündemden düşmeyen BBCS, bazı yönleriyle EDHO'ya çok benzetiliyor.

Oktay Kaynarca’nın aynı zamanda yapım ortağı da olduğu Ben Bu Cihana Sığmazam EDHO ile kıyaslanmaya devam ediyor. Kaynarca’ya başrollerde Pelin Akil, Ebru Özkan ve Işıl Yücesoy gibi usta isimler de eşlik ediyor. Öte yandan, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO) kadrosunda da Ozan Akbaba, Yunus Emre Yıldırımer gibi çok başarılı isimler vardı.

TV eleştirmeni Sina Koloğlu Bu Cihana Sığmazam dizisi ile ilgili ilginç bir tespitte bulundu. Koloğlu, Kaynarca'nın yeni dizisinde EDHO'dan esintiler bulduğunu açıkladı. "Hatta Kurtlar Vadisi'ni de bu benzetmelere katanlar var. BBCS'nin jenerik müziği, kalabalık aile hikayesi gibi EDHO ile benzer yönleri var. Ne oyuncular, ne senaryo ilk bölümde daha oturmuş değil.” sözleriyle Oktay Kaynarca hayranlarının tepkisini üzerine çekti.

Sosyal medya kullanıcıları ise Kaynarca'nın canlandırdığı Cezayir Türk karakterinin iki farklı hayatının olmasını eleştirdi. Pelin Akil (Firuze) ve Ebru Özkan Saban (Leyla) ile olan aşkını eleştiren bir kitle de var. İzleyiciler dizinin çok eşliliği normalleştirdiğini söylüyor. Şimdilik en çok eleştirilen detay bu.

Öte yandan, Sina Koloğlu da aynı konuya değindi ve ekledi: “Dizinin geleceği 3 bölüm sonra belli olur. EDHO hayranlarını çekebilirse devam eder. Bu tarz dizilerde düşmanı karikatürize etme olayından ne zaman vazgeçilecek?”