Sağlık

Bengay Krem Ne İşe Yarar, Bengay Krem Kullanım Şekli ve Fiyatı

Ağrı kesici, kas gevşetici ve iltihap giderici olarak son yılların en çok kullanılan kremleri arasında yer alan Bengay krem, sadece eczanelerde satılan ve reçete ile alabileceğiniz bir krem olarak bilinmektedir.

Bengay krem, uygulama bölgesinde ki kas ve sinirleri gevşeterek cilde hassaslık veren ağrıların kısa süre içerisinde geçmesi için kullanılan son derece etkili bir kremdir. Problemli olan bölgeye günde 2-3 kez uygulanarak kullanılması tavsiye edilen Bengay kremin, sıcak su torbası veya bandaj ile uygulanması kesinlikle tavsiye edilmez. Pomad formunda üretilen Bengay, cilde uygulandığı takdirde cilt üzerinde yanma ve kızarma meydana gelmesine sebep olur. İçeriğinde bulunan mentol cilde ferahlık hissi verir. Bu pomad, kas ağrıları, eklem iltihapları ve kas tutulmalarını tedavi eder. Kasları gevşettiği için sıkça kullanılır. Eklem bölgelerindeki ağrılar, tutulmalar ve romatizmal ağrılara son derece iyi gelir.

Bengay Krem Ne İşe Yarar

Bengay Krem Nasıl Kullanılır ?

Doktorunuz kremi size nasıl tavsiye ettiyse ilacı  o şekilde kullanmanız son derece önemlidir.

BENGAY haricen kullanım içindir. İnce bir tabaka halinde ağrılı bölgeyi kapatacak şekilde yeteri kadar sürülür ve tamamen emilene kadar yavaşça ovuşturulur.

Her uygulamada, bir önceki uygulama alanını iyice temizleyiniz

Bengay Krem Güncel Fiyatı Nedir ?

Ağrı kesici, kas gevşetici ve iltihap giderici olarak kullanılan bengay krem, eczanelerde 11.46 liradan satışa sunulmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu