BFF Ne Anlama Geliyor? BFF Türkçe Karşılığı Nedir ?

BFF Ne Anlama Geliyor? BFF Türkçe Karşılığı Nedir ?

Son yıllarda sosyal medya uygulamalarının hızla artması ile beraber hayatımıza yeni kelimelerde eklenmeye başladı. Bu kelimeler arasında en çok dikkat çekenlerden bir tanesi ise “BFF” oldu. Peki nedir bu BFF..?

En çok facebook üzerinde görülen BFF(Best Friend Forever) ne demek? BFF(Best Friend Forever) günlük yaşamda nasıl kullanılır?

Sosyal medya platformlarından hayatımıza giren ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yazılan “BFF” uygulama yorumuna göre yeni paylaşımlarda yerini aldı. BFF için siyahın güvenli olmadığı durumlarda yeşil hesabın güvenli olduğu ilan edilmişti. Fakat, Facebook’taki yorumlar bölümünde belirtildiği gibi, “BFF” yeşil renkle yazılmıştır, bu hesabın güvenli olduğu anlamına gelmez. BFF, İngilizcede “sonsuza dek en iyi arkadaş” anlamına taşıyor. BFF daha çok sosyal medya platformlarında karşımıza çıkıyor. Özellikle Facebookta BFF(Best Friend Forever) tabiri sık kullanılmaya başlanmıştır.

BFF(BEST FRIEND FOREVER) NE DEMEK?

BFF’nin açılımı Best friends forever olarak geçer. Yani Türkçe karşılığı en iyi arkadaş olduğunu ifade etmek için kullanılıyor. En yakın bağ kurulan arkadaşlıkların paylaşımını yaparken kullanılan bff son dönemlerde sohbet ortamlarda da sıkça kullanılan bir kelimedir. Arkadaşların birbirleri için kullandıkları bu kelime yabancı dillerde iyi bilinmektedir.

BFF(BEST FRIEND FOREVER) AÇILIMI VE TÜRKÇESİ NEDİR?

BFF, best friend forever olarak açılımı mevcuttur. bu ise ‘sonsuza kadar en iyi arkadaş, sonsuza kadar en iyi dost ‘ şeklinde de yorumlanmaktadır. Bff, İngilizcede Türkçe anlamına gelen en iyi arkadaşlık, anlamı taşır. En iyisi, en iyisi, her biri diğer demektir ve sonsuzluk, sonsuzluk demektir. Bu üç kelime, bir araya geldiklerinde uzun bir cümle oluşturduklarından, en kısa harfleri birleştirerek oluşturulur.”,

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER