Çok Yemek Yediniz ve Uyuyamıyorsunuz! Birkaç ipucu, püf noktası ile Bu Dertten kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazımızda sizlere sağlıklı bilgiler vereceğiz.

 Bu yazımızda sizlere sağlıklı bilgiler vereceğiz. Pijamalarınızı giydiniz, ışıkları söndürdünüz ve yatmaya hazırsınız ama midenizin farklı planları var. Büyük bir akşam yemeği veya gece atıştırması yedikten sonra genel rahatsızlık, asit reflü ve mide ekşimesi sinir bozucu bir engel olabilir. Merak etme! Birkaç ipucu, püf noktası ve önlemle bazı zzz'leri yakalamak için daha iyi bir şansa sahip olabilirsiniz.

Sol tarafınıza yatın.
Sol tarafınıza yattığınızda gastroözofageal reflü olma olasılığınız daha düşüktür. Bir çalışmada, katılımcılar hem sağ hem de sol yanlarına yaslandılar. Uzandıktan sonra, bireyler sol taraflarında olduklarında daha az GÖR sorunu yaşadıklarını fark ettiler.
Araştırmalar, sağ tarafınıza yatmanın mide ekşimesini daha da kötüleştirdiğini gösteriyor.

Yatağınızın başını kaldırın.

Yatağınızı 15 cm yükseltmek mide yanmasını önleyebilir.  Bunu yapmak için, yatağınızın başını yükseltmek için arka karyola direklerinizin altına güvenli bir şekilde köpük bloklar yerleştirin veya doğrudan yastığınızın altına bir köpük takoz yerleştirin.

Mide rahatsızlığını zencefille tedavi edin.

Zencefil, mide rahatsızlığını hafifletmeye yardımcı olur. Biraz taze rendelenmiş zencefil çiğneyin veya bir bardak zencefil çayını yudumlayın.  Araştırmalar, zencefil kökünün mide bulantısı ve kusmadan kurtulmaya yardımcı olabileceğini, ayrıca iltihap önleyici ve ülser önleyici faydaları olduğunu gösteriyor.
Zencefil çiğnemek, zencefilli şeker veya zencefilli gazoz da harika seçeneklerdir.

Yatmadan önce yürüyüşe çıkın.

Hafif egzersiz biraz daha rahat hissetmenize yardımcı olur. Tam bir egzersiz yapmak zorunda değilsiniz; evinizin etrafında kısa, yavaş bir yürüyüş, yiyecekleriniz sindirilirken biraz rahatsızlık verebilir. Hafif bir esneme turu da daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. 
Basit bir omuz esnemesi yapmak için kolunuzu göğsünüzün üzerinden çekin.
Boynunuzu öne ve biraz sağa doğru eğin. Ardından, sağ elinizi kullanarak başınızı yavaşça aşağı doğru yönlendirin. Kendinize güzel bir boyun esnetmek için bu pozisyonu 30 saniye basılı tutun; sonra tarafları değiştirin.

Vertigo Nasıl Teşhis Edilir? Belirtileri Nelerdir? Vertigo Nasıl Teşhis Edilir? Belirtileri Nelerdir?

Gevşek, rahat pijamaları giyin.

Yatarken dar gömlekler veya üstler giymeyin. Dar giysiler midenize baskı uygulayarak mide yanmasına neden olabilir. Bunun yerine, sizi hiçbir şekilde daraltmayacak bol bir gecelik seçin.

Yatma saatine yakın alkol veya kafeinli içecekler içmeyin.

Alkol ve kafein, uykuya dalmanızı ve uykuda kalmanızı engeller.  Kafein çok uyarıcıdır ve kendinizi gergin ve uyanık hissetmenize neden olabilir. Alkol uykulu hissetmenize yardımcı olabilir, ancak derin bir uykuya dalmanızı engeller.

Sigarayı bırakın

Nikotin mide yanmasına neden olabilir. Tütünün önemli bir bileşeni olan nikotin, mideniz ile yemek borunuz arasındaki kapağın gevşemesine neden olarak kötü bir mide yanmasına neden olabilir. Tütün ürünlerini çok kullanıyorsanız, azaltmayı veya tamamen bırakmayı düşünün . 
Sigarayı bırakmaya çalışıyorsanız, destek grupları ve danışmanlık harika kaynaklardır.