Bu Yıl Atatürk’ün Kaçıncı Ölüm Yıldönümüdür, 10 Kasım’ın Önemi Nedir ?

Bu Yıl Atatürk’ün Kaçıncı Ölüm Yıldönümüdür, 10 Kasım’ın Önemi Nedir ?

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü bütün dünya ülkelerinde kutlanan Türk toplumu için son derece önemli bir gün olarak biliniyor. Bu önemli günde en çok araştırılan sorulardan bir tanesi “Atatürk’ün Kaçıncı Ölüm Yıldönümü” olduğu sorusudur. Bu yazımız da 10 Kasım ile ilgili merak edilen sorularınızın cevaplarını sizler için hazırladık.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938 Perşembe sabahı saat 09:05’te İstanbul Dolmabahçe Sarayı’nda hayatını kaybetti. Vatandaşlar ulu önderin vefatında onu etkinlikler düzenleyerek anıyor, saygı duruşunda bulunuyorlar. Bu yıl Atatürk’ün vefatının 82’nci yıl dönümü olacak. İşte 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası ile ilgili merak edilen bilgiler…

Atatürk'ün ölümünün kaçıncı yıl dönümü

10 Kasım ile İlgili Sözler; 2020’ye Ait Resimli, Kısa ve Anlamlı Sözler


BU YIL ATATÜRK’ÜN ÖLÜMÜNÜN KAÇINCI YIL DÖNÜMÜ?

Bu yıl Atatürk’ün vefatının 82’nci yıl dönümü olacak. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftasında her yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk anılıyor.

Büyük Önder Atatürk’ün ebediyete intikalin dolayısıyla, saat 09.05’te her yıl sirenler çalıyor ve vatandaşlar saygı duruşuna geçiyor.

10 KASIM ANLAMI VE ÖNEMİ

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası’nda her yıl anma etkinlikleri düzenleniyor. 10 Kasım 1938’de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, çok sevdiği ülkesine ve hayata veda etti. Eğitime verdiği önem, kadına verdiği değer, hayvanlara karşı sevgisi ile herkese örnek olması gereken Atatürk’ün ölümü halkı da derin yasa boğdu. Sadece Türk halkını değil farklı milletlerin de sık sık örnek aldığı ve sevdiği bir liderdi. 1938 yılı 10 Kasım günü saat 9’u 5 geçe aramızdan ayrılan Atatürk o gün çeşitli etkinliklerle anılıyor.

10 Kasım ile İlgili Şiirler; Atatürk’ü Anma Günü’ne Özel Kısa ve Duygusal Şiirler

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER