Çalınan veya Kaybolan Android Telefonu nasıl bulunur? Çalınan veya Kaybolan Android Telefonu bulmanın en kolay yolu ne 2023?

Google, Android telefonlara özel bir özellik veriyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kaybolan veya çalınan telefonlarının yerini takip edebilirler. Bu özelliğin adı Cihazımı Bul'dur. Google, Apple'a rekabet verilebilmesi için Android akıllı telefonlarda bulunan bu özelliği geliştirmekle meşgul.

Apple, kullanıcılarına Ağımı Bul özelliğini sunuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kaybolan veya çalınan iPhone, iPad, Mac ve Airtag'lerini takip edebilir.

Apple'ın bu özelliği, cihaz WiFi veya Bluetooth kapsama alanı dışındayken bile çalışır. Cihaz kapalıyken bile bu özellik yerini söyleyebilir.

Google yeni güncelleme getirebilir
Öte yandan, Google'ın Cihazımı Bul özelliği yalnızca kullanıcının Google hesabına bağlı telefonları izleyebilir. Yakında bu konuda bir değişiklik olabilir. İpuçları, Aralık 2022'de yayınlanan Play System Update yama notunda bulundu.

Google, yakında Android kullanıcılarının Cihaz Ağımı Bul gibi bir özelliği alabileceklerini belirtti. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kaybolan veya çalınan Android telefonlarını takip edebilecekler. Google bu güncellemeyi yakında kullanıma sunabilir.

Redmi Note 12 5G Türkiye Fiyatı Yakında Satışa Çıkıyor Redmi Note 12 5G Türkiye Fiyatı Yakında Satışa Çıkıyor

Telefonun yerini kolayca bulun
Google'ın Cihazımı Bul özelliği, yeni gizlilik merkezli çerçeveyi kullanır. Ayrıca şifreli son bilinen konum gönderir. Cihazın konumu şifreli olduğundan. Bu nedenle, yalnızca cihazın sahibi, konumu hakkında bilgi alabilir.

Bu özelliği, telefon dışında Wear OS cihazlarının konumunu almak için de kullanabilirsiniz. Ancak Google, bu özellikle ilgili resmi olarak herhangi bir bilgi vermiş değil. Şirketin yakında açıklama yapması bekleniyor.