1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Canlı Kurbanlık Kilogram Fiyatları 2021

Canlı Kurbanlık Kilogram Fiyatları 2021

Kurban bayramının yaklaşması ile her yıl olduğu gibi bu yılda en çok merak edilen konulardan biri Kurbanlık canlı hayvan kilo fiyatları 2021 oldu. Kurbanlık canlı hayvanın kg fiyatında hayvanın kesim öncesi ve sonrası ağırlığı, alım yapılan pazar ve hayvanın türü etkili oluyor. Kurban bayramı tarihi temmuz ayının 19’u ile 23’ü arasında olacak Müslümanlar için önemli olan bu bayramda yardımlaşma her zamankinden daha önemli olacak. Kimileri kurban keserken ekonomik olarak geliri düşük kişiler ise kesilen kurbanların etlerinden faydalanacaktır.  Küçükbaş ve Büyükbaş hayvan satışına zam geldi. 2021 yılında büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları ne kadar, canlı kurbanlık kg fiyatı, koyun ve koç fiyatlarını, İç Anadolu, Marmara, Ege ve Güney Doğu bölgelerinde kurbanlık ne kadar? Merak ettiğiniz soruların cevapları yazımızda…

Küçükbaş – Büyükbaş Kurbanlık Fiyatları Belli Oldu mu?

Bu yıl büyükbaş ve küçük baş hayvanların fiyatları değişiklik göstermektedir. Büyükbaş hayvanın canlı olarak kurbanlık fiyatları kilogram fiyatı üzerinden 28 TL ile 35 lira arasında değişecek ve bu ücret küçükbaş hayvanlarda ise 28 TL ile 33 TL arasında olacaktır.

Küçükbaş kurbanlık hayvanlar 1.500 TL ile 2.500 TL arasında satışa sunulacak. Büyükbaş hayvanlarda ise kilo başına hesap yapılacaktı.

İlgili İçerik; 2021 Kurban Vekalet Fiyatları Ne Kadar?

canlı kurbanlık kilogram fiyatları

Canlı Kurbanlık KG Fiyatı 2021

Büyükbaş hayvan ve küçükbaş hayvanın kilogram fiyatı değişmektedir. Büyükbaş hayvanlarda kilo başı hesap yapılacaktır.

*Büyükbaş hayvancıların canlı kg fiyatı 2021 yılında 28 TL ile 35 TL arasında,
*Küçükbaş hayvanların ise 28 TL ile 33 TL arasında değişim gösteriyor.

Yapılan ortalama tahminlere göre 30 kg et, yani 60 kilo olan canlı hayvan için 1.800 TL ile 2.000 TL arasında bir pay ödenecek ve kilo başı hesap yapılacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap