Cumurbaşkanı Erdoğan Şangay Zirvesi 'ne katıldı. Dünya liderleri ile Semerkant'ta bir araya gelen Erdoğan'ın mevkidaşlarıyla bir araya geldiği olduğu o görüntüler, sosyal medyada gündem oldu. İşte detaylar ve unutulmaz görüntüler...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ŞANGAY ZİRVESİ İLE GÜNDEMDE

Şanghay İşbirliği Teşkilatı, muhteşem görüntülere sahne oldu. Semerkant'ta düzenlenen 22'inci Devlet Başkanları Zirvesi, sosyal medyada da gündem oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirveye katılan ülkelerin devlet başkanlarıyla aynı masada oturup yemek yedi ve sohbet etti. İşte bu unutulmaz anlarda çekilen fotoğraflar sosyal medya hesaplarından paylaşıldı ve beğeni rekoru kırdı!

Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi'ne katılan mevkidaşlarıyla oldukça samimi bir sohbet yürüten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu görüntülerin paylaşılmasından kısa süre sonra gündem oldu.

Şangay Zirvesi kapsamında bir araya gelen devlet başkanları, ağaç dikme töreninden hemen sonra bir yemekte buluştu. Davette Erdoğan'ın söz aldığı ve dünya liderlerinin Erdoğan'ı pür dikkat dinlediği anlar, basında geniş yer tuttu.

Şangay Zirvesi'ne katılan ülkelerin devlet liderleri arasında;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, İran Cumhurbaşkanı Reisi, Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev yer aldı.

SOSYAL MEDYA İKİYE BÖLÜNDÜ! ERDOĞAN'A ÖVGÜ, ALİYEV'E TEPKİ!

Dün gerçekleştirilen Şangay Zirvesi, paylaşılan fotoğraflarla birlikte tüm dünyada büyük bir sosyal medya etkileşimi başlattı. Yüz binlerce beğeni alan o karelerde, Recep Tayyip Erdoğan için övgüler yağarken, Aliyev neden tepki aldı?

Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Zirvesi kapsamında İran, Azerbaycan, Tacikistan, Rusya ve Belarus devlet başkanlarıyla görüşme yapan Erdoğan, 'Ebedi Şehir' Semerkant'a özel konuk olarak katıldı. Fotoğraflarda, Erdoğan'ın beden dili ve rahatlığı ile görüşmeyi adeta yöneten kişi konumunda gibi görüldüğü bu paylaşımlar, sosyal medyada övgüler topladı.

Liderlerin buluşmasında tepki toplayan devlet başkanı ise İlham Aliyev oldu. Azerbaycan- Ermenistan çatışması nedeniyle kullanıcılar Aliyev'e tepkisini gösterdi. Son çıkan çatışmada 71 Azeri askerin ölmesine karşın, toplantıda Aliyev'in güldüğü o anlar sosyal medyayı ikiye böldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarihi zirvede söylediği şu sözler de yine gündemde geniş bir yer buldu: "Keşke Beşar Esad Özbekistan'a gelse, görüşürdüm..."