Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Central Park turunda yaşananlar sosyal medyada da gündem oldu. Erdoğan, kime 'Sigarayı bıraksın' dedi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Central Park turu ile sosyal medyada gündem olurken, parkta sigara içen bir vatandaşa ‘Sigarayı bıraksın söyleyin’ sözleriyle dikkat çekti. İşte, Fransız basınında geniş yer tutan ve tüm dünyada yankılanan Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’deki Central Park yürüyüşünden kısa notlar…

ERDOĞAN’IN CENTRAL PARK TURU 18 EYLÜL 2022

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM 77. Genel Kurulu’na katılmak için bulunduğu New York kentindeki Central Park’ta bir süre yürüyüş yaptı.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katılmak ve bazı önemli temaslarda bulunmak üzere ABD'ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan Central Park yürüyüşü günün en önemli gündem maddesi oldu. ABD'nin New York şehrinde dünyaca ünlü Central Park'ta yürüyüşe çıkan Erdoğan'ın tavırları ve sözleri yine gündem oldu.

Türkevi'ne konaklamak üzere gelen Erdoğan, burada kendisini karşılayan Türk vatandaşlarını selamladı. ABD'li vatandaşların Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilgisi yoğundu. Erdoğan'ı parkta gören birçok kişi kendisiyle beraber fotoğraf çektirmek ve sohbet etme fırsatı bulmak için Erdoğan'ın yanına geldi. İşte, sosyal medya platformlarında da binlerce yorum yapılan o görüntüler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Central Park'taki turu sırasında sigara içerken gördüğü Amerikalı'dan sigarayı bırakmasını istedi ve "Sigara içmesin, bıraksın sigarayı" dedi. 

İşte, Central Park turuyla ilgili sosyal medya kullanıcılarından gelen bazı yorumlar...
Kıskandım. Okadar çok seviyorlar ki.. Korkuyorum bu insanlar seni bizden çalacaklar diye... Adaylığını koysan her ülke seni başkan seçer.

Amerikan halkıyla bankta oturup sohbet etmiş, dertlerini dinlemiştir. Umarız türkiyeye döndüğünde burada da yapar.

Vallahi adamı kıskandım, daha dün şangay 5lisi ile beraberdi şimdi newyork central parkta geziyor helal olsun yeminle. Adamın çok seveni var oğlum bu tesadüf olamaz.. Saygılar cumhurbaşkanına.

Bir 6'lı masa ve şürekası anlayamadı Erdoğan'ın Dünya Lideri olduğunu. ABD'de adaylığını koysa rakipleri yüzde 25 alamaz.