Cünüp (İhtilam) Olduktan Hemen Sonra Gusül Abdesti Almanın Sakıncası Var mı?

Cünüp (İhtilam) Olduktan Hemen Sonra Gusül Abdesti Almanın Sakıncası Var mı?

Milyonlarca genç bireyin merak ettiği cünüp olduktan sonra ne kadar bir sürede abdest almak gerektiği sorusunu sizler için bu yazımız da hazırladık. İhtilam yani bilinen adı ile cünüp olduktan hemen sonra abdest almak sakıncalı mıdır, yoksa bir süre beklemek mi gerekir gibi sorularınızın cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

İhtilam yani bilinen adı ile cünüp olduktan sonra akıntının tam olarak bitmesi için biraz beklemek, bevletmek yani idrarını yapmak, uyumak ve yürümek gerekmektedir. Çünkü akıntı yavaş yavaş geldiğinden ötürü kısa bir süre içerisinde hemen kesilmemektedir. Ancak uzun bir müddet beklemek şart değildir. Bir kaç dakika yeterlidir.

İhtilam olan veya cinsel ilişkide bulunan bir kimse, idrarını yapmadan veya yürümeden veya yatıp uyumadan yıkansa da, sonra kendisinden meninin arta kalan kısmı çıkacak olsa, ikinci kez yıkanması gerekir. Fakat idrarını yaptıktan veya yürüdükten veya uyuduktan sonra şehvetsiz olarak gelecek meni guslü gerektirmez. Çünkü bu durumda o meni, yerinden, şehvet olmaksızın ayrılmış bulunur.


Gusül Abdest Ardından Gelen Meniden Dolayı Tekrar Gusül Gerekir mi?

Her hangi bir şehvet durumu olmadan gelen meniden dolayı gusül abdesti almaya gerek yoktur.

Fakat, ihtilam olan veya cinsel ilişkide bulunan bir kimse, idrarını yapmadan veya çokça yürümeden veya yatıp uyumadan yıkansa da, sonra kendisinden meninin arta kalan kısmı çıkacak olsa, ikinci kez yıkanması gerekir.

Fakat idrarını yaptıktan veya epeyce yürüdükten veya uyuduktan sonra, şehvetsiz olarak gelecek meni guslü gerektirmez. Çünkü bu durumda o meni, yerinden, şehvet olmaksızın ayrılmış bulunur.

Yine bir kadından, yıkandıktan sonra, kocasının menisi çıkacak olsa, tekrar gusletmesi gerekmez.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER