1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Differin Jel Ne İçin Kullanılır, Differin Jel Fiyatı Nedir ?

Differin Jel Ne İçin Kullanılır, Differin Jel Fiyatı Nedir ?

Günümüzde kadınların cilt sağlığı için birçok yöntem denediğini bilmekteyiz. Bazen evde doğal kürlerle bazen kozmetik ürünler bazen ise eczaneden alınan kremlerle cilt sağlığına yatırım yapıyorlar. Cildin kusursuz ve pürüzsüz görünmesini isteyen kadınların eczaneden alınan dermo-kozmetik  kremlere olan ilgisi gittikçe büyüyor. Differin jelde bu kremlerden etkisi en yüksek olanlar arasında. Tamamen akne (sivilce) lekelerini gidermede etkili bir rol oynayan Differin jel hakkında merak edilen soruları sizler için yanıtladık. Differin jel nedir? Differin jel ne işe yarar? Differin jel nasıl kullanılır, fiyatı nedir?

Differin Jel Ne İçin Kullanılır?

Differin Jel krem sadece yüzde değil vücuttaki komedonları, aknelerin, papüllerin baskın olduğu durumlarda tedavi amaçlı kullanılıyor. Direk olarak cilt yüzeyine uygulanan bir ilaçtır. Bu jel krem A vitamini içerir cildin kendini yenilemesini ve onarmasını sağlar. Bu jel kremin etken maddesi adapalendir. İçeriğindeki maddelere yada etken maddeye alerjiniz varsa kullanmamalısınız. Bu kremin muadili Palexil Jel’dir

Bu jel formdaki krem en az on iki yaşında olan kişilerde ergenlik dönemiyle şiddetli akne ve sivilcelerin oluşumunu  iyileştirilmesi için uygulanır. Yetişkinler için ise hafif orta dereceli deri problemlerinde kullanılan bu jel krem akne ve sivilceleri temizleyerek ve azaltmaya çalışır. Kremi aile hekiminiz reçete edebilir. Üzerinde yazılı son kullanma tarihine kadar kremi kullanabilirsiniz.

differin jel

Differin Jel Nasıl Kullanılır ?

Doktorunuzun tavsiyesi üzerine kullanmanızı öneririz ancak ilk kez kullanacaklar için kullanım önerimizi sıralıyoruz. Kremi gözlerinizden burnunuzdan ve dudaklarınızdan uzak tutunuz.

Öncelikle ellerinizi ve kremi uygulayacağınız bölge soğuk su ve sabun ile iyice temizleyin. Sadece aknelerin üzerine değil tüm bölgeye ince bir tabaka halinde daireler çizerek sürün. Günde 1 kere genellikle gece yatmadan önce sürün ve o bölgenin üzerine yatmamaya özen gösterin. Sabah uyandığınızda soğuk su ile iyice durulayın. Bu ilacın sonuçlarının gözlemlenmesi altı ila sekiz hafta sürebilir. En iyi şekilde yararlanmak için bu ilacı düzenli olarak kullanın.

Differin Jel Faydaları Nelerdir ?

Bu krem akne, sivilce ve siyah noktaları derinlemesine gözeneklerden temizler arındırır. Cildin pürüzsüz dokusunu ve renk eşitliğini tekrar kazandırır.

Bu jel formdaki krem cilt yenileme özelliğine sahiptir. Diğer sivilce kremlerinden farklı olarak hücre yeniler tıkanmış gözenekleri ve iltihapları iyileştirir.

Klinik bir çalışmada, düzenli kullanım sonucu  bu jel krem on iki hafta sonra akne ve lezyonlarında yüzde 87’ye kadar azalma sağladığı ve iyileşmeye devam ettirdiği gözlemlenmiştir.

Yağ içermeyen su bazlı formül ile alkolsüz, kokusuz, komedojenik olmayan bir üründür. Akne tedavisi ile skarlaşma ve hiperpigmentasyon riskini azaltmaya yardımcı olur.

İstenmeyen pigment renk farklılıkları ve yaşlılık lekelerinin solmasına yardımcı olur . Ayrıca cildin pürüzlü lekelerini yumuşatabilir.

Differin Jel Güncel 2021 Fiyatı Nedir ?

30 gr Differin fiyatı 84.40 TL’dir.

Yorum Yap

Yorum Yap