Din

Diş Ağrısı İçin Okunacak Dua, Diş Ağrısına Şifa Olan Dualar..!

Son derece şiddetli geçen diş ağrıları için ilaç içmeyi sevmiyorsanız ya da ilaç içmenize rağmen halen diş ağrınız geçmiyorsa manevi reçeteler arasında yer alan dualardan okuyarak kısa süre içerisinde diş ağrınıza son verebilirsiniz. Bu konuda diş ağrısı için en çok okunan dua ilk olarak Peygamber Efendimizin Şifa duaları yer alıyor.

Diş ağrısı için okunan dualar arasında Ebu Beşir’in diş ağrısı duası, Nihat Hatipoğlu’nun önermiş olduğu en etkili duaları sizler için bu yazımız da hazırladık.

Diş ağrıları gündelik yaşam kalitesini son derece olumsuz biçimde etkileyen durumlardan bir tanesidir. Bütün günü tek başına kabusa bile çevirebilir. Özellikle diş hassasiyeti olan kişiler bu ağrıları 2 kat daha ağır şekilde yaşamaktadırlar. Bu gibi durumlarda öncelikle diş ağrısını tetikleyecek faktörleri ortadan kaldırmak gerekir. Diş ağrılarının yaşanmasının en sık rastlanan nedenlerinden olan diş çürükleri, kişide dayanılmaz ağrılara yol açabilir. Doktor kontrolü sonrasında ilaç kullanmadan uygulanabilecek bazı doğal reçetelerle bu ağrıların üstesinden gelebilmek mümkün! Evde ansızın bastıran sızıntılı diş ağrılarına karşı okunması tavsiye edilen dua önerilerini sizler için bir araya getirmeye çalıştık.

Diş Ağrısı İçin Dua

Baş Ağrısı İçin Dua, Şiddetli Baş Ağrısına Deva Olan Dualar..!


DİŞ AĞRISI İÇİN OKUNMASI GEREKEN DUALAR;

Peygamberimizin Şifa Duası

Duanın Türkçesi: Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame.

Duanın Anlamı: Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın.»” (Buhârî, Merdâ, 20; Müslim, Selâm, 46; Ebû Dâvud, Tıbb, 18, 19)

Diş Ağrısı İçin Dua

Duanın Anlamı: Ağrıyan dişinin üzerine şehâdet parmağını koyup Yâsin-i şerîfin son tarafını nihayete kadar oku, biiznillah teâlâ şifâ bulur.” (Suyûtî, el-Câmi’us-Sağîr, no: 5218)

Diş Ağrısı İçin Dua

Duanın Türkçesi: Euzu bi izettillahi ve kudretihi min şerri ma ecidu.

Duanın Anlamı: Sağ elini vücudunda rahatsız olduğun mahalle koyup yedi defa mesh eyle ve her meshte: «Hissettiğim bu hastalığın şerrinden Allah’ın izzetine ve kudretine sığınırım!» de. Biiznillahi Teâlâ şifâ bulursun.” (İbn Hanbel, IV, 217)”

Hz. Muhammed’in En Sevdiği Dua..! Hz. Muhammed’in En Çok Okuduğu Dua


Diş Ağrısı İçin Nihat Hatipoğlu Tarafından Önerilen Dualar;

Ramazan Ayı’nın en sevilen isimlerinden bir tanesi olan Türk İlahiyatçısı Nihat Hatipoğlu’nun programlarında tavsiye ettiği şifa niyetinde ki bazı duaları sizler için hazırladık.

Nihat Hatipoğlu Diş Ağrısı Duası

Diş Ağrısı İçin Okuyabileceğiniz Farklı Dualar;

Ani bastıran diş ağrıları, gününüzü alt üst eden diş ağrıları için manevi reçeteleri kullanarak şifa bulabilirsiniz. Biz de sizlere bu konuda yardımcı olmak amacı ile diş ağrılarında okunabilecek olan duaları sizler için araştırdık.

Diş Ağrısı İçin Dua

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu