Bir çoğumuzun merak ettiği 2021 dizi oyuncuları maaşları hakkında güzel bir yazı hazırlamak istedik sizlere. Ülkemizde reyting rekorları kıran dizilerin başrol ve diğer oyuncuları bölüm başı ne kadar maaş oluyor sorusunun cevabını sizler için hazırladık. Dünyayı kasıp kavuran Türk dizileri hem ülkemizde hem de bir çok Dünya ülkesinde izleniyor. İzlenim sayıları oldukça yüksek olan Türk dizilerinin reklam gelirleri de tahmin edeceğiniz üzere oldukça yüksek görünüyor. Türk dizilerinde yer alan bir çok oyuncu bütün Avrupa ülkelerinde tanınıyor. Ülkemizde aldığı maaşı en çok merak edilen ünlüler arasında Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalıoğlu, Engin Altan Düzyatan, Engin Akyürek, Aras Bulut İynemli, Burak Özçivit, Neslihan Atagül, Ebru Şahin, İrem Helvacıoğlu, Bergüzar Korel gibi oyuncular yer alıyor.

Dizi Oyuncuları Maaşları 2021 Ne Kadar?

Ülkemizin en çok izlenen kanalları arasında bulunan Star Tv, Kanal D, Show Tv ve Atv gibi dizi kanallarında yer alan bir çok başrol oyuncusu bölüm başı yaklaşık olarak 70 ila 90 bin lira arası gelir elde edebiliyor. Bu gelirler dizinin izlenim sayısı ve kanalın reklam gelirlerine göre küçük değişiklikler gösterebiliyor. Özellikle reyting oranları yüksek olan dizilerin başrol oyuncuları bölüm başı 100 bine yakın gelir elde edebiliyor.

Dizilerde Yer Alan Figüranlar Bölüm Başı Ne Kadar Alıyor ?

Başrol oyuncusu : Tahmini olarak 30.000-100.000 bin TL arasında değişebilir. Yan rollerdeki oyuncular: Tahmini olarak 5.000-10.000 TL arasında değişebilir. Basit oyuncu : Tahmini olarak 1.000 - 5.000 bin TL arasında değişebilir. Bölüm oyuncusu;  Tahmini olarak 500-1.000 TL arası arasında değişebilir. Yardımcı oyuncu; Tahmini olarak100-200 TL arasında değişebilir. Figüran: Tahmini olarak 50-100 TL arasında değişebilir.