Geçtğimiz günlerde doğalgaz ve elektriğe gelen yüksek zamlar sonrası tepkiler artmıştı. Artan tepkiler sonrasında doğalgaz yardımı aramaları internette çok fazla aranır oldu.

Bugün kabine toplantısı sonrası açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarda doğalgaz destek programının devam edeceğini duyurdu. Doğalgaz desteği başvuruları nereden, nasıl yapılır 2022? Doğalgaz desteği başvuru şartları neler? sorularının cevapları araştırılan konular arasında yer alıyor. Kabine Toplantısı sonrasında Başkan Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, doğalgaz desteği için detayları açıkladı. Peki, Doğalgaz desteği başvuruları nereden, nasıl yapılır 2022? Doğalgaz desteği başvuru şartları neler?

doğalgaz yardımı

İhtiyac Sahipleri Doğalgaz Yardımına Nereden Başvurabilir?

İhtiyaç sahibi ailelerimizin ilçelerindeki vakıflara başvurmaları gerekiyor. Doğalgaz tüketim desteği programını bu yıl da sürdüreceğiz. Ev sahibi veya kiracı, tüm vatandaşlarımız 5 Eylül'den itibaren e-devlet üzerinden başvurularını yapabilirler.

Recep Tayyip Erdoğan ayrıca sosyal medya hesabından Doğalgaz Destek Programının bu yıl dasüreceğini ve başvuruların e-devlet üzerinden yapılacağını açıkladı.

doğalgaz yardımı

Doğalgaz yardımı almak için hangi şartlar gereklidir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı yazılı açıklamada, 'Doğalgaz Tüketim Desteği'ne başvuruların E-Devlet üzerinden yapılacağını belirterek, "Desteğimizden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, sistem üzerinden bakanlığımızca sunulan Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti ekranından gerekli bilgileri doldurarak başvurularını yapabilecek"  dedi

Bakan Yanık, "Doğalgaz Tüketim Desteğini hem faturalı hem de ön ödemeli sayaç kullanan hanelere vereceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, e- Devlet üzerinden yaptıkları başvuruları onaylandıktan sonra hak sahipliği bulunan vatandaşlarımız PTT'ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek." açıklamasında bulundu.

Bu destekten faydalanabilecek kişiler yine sosyal yardıma muhtaç olan dar gelirli grubundaki insanlar. Evdeki kişi başı gelirin asgari ücretin 1/3 ünü geçmiyorsa yani kişi başı gelir en fazla 1833 TL ise yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Doğalgaz Tüketim Desteği Almak için e-Devlet Başvuru Ekranı : TIKLAYINIZ