Sağlık

Dolgit Krem Ne İçin Kullanılır, Dolgit Krem Nasıl Kullanılır ?

Son zamanların en popüler kremlerinden bir tanesi olan Dolgit krem, kas ve eklem ağırları için sıklıkla kullanılan bir krem markası olarak biliniyor.

Son zamanların en popüler kremlerinden bir tanesi olan Dolgit krem, kas ve eklem ağırları için sıklıkla kullanılan bir krem markası olarak biliniyor. Bu yazımız da merak edenler için Dolgit krem ne işe yarar ve nasıl kullanılır sorusuna yanıt arıyoruz..

Sadece eczanelerde satılan Dolgit krem, kemik ağrılarından şikayetçi olanların kullandığı ve özellikle de romatizmaları için ideal bir ilaçtır. Günlük hayatta spor yaparken ya da aniden yapılan hareket sonucu kas sıkışmaları meydana gelebilir. Bunun sonrasında acılı süreçte dolgit kremi kullanabilirsiniz. Ayrıca omurga ya da eklemlerin zorlanmasından ötürü meydana gelen kireçlenme gibi rahatsızlıkları da bu kremle tedavi edebilirsiniz. Kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Buna da Bakınız; Bengay Krem Ne İşe Yarar, Bengay Krem Kullanım Şekli Nasıldır?

Dolgit Krem Faydaları Nelerdir ?

– Yürürken ya da spor esnasında bir yerinizi burkarsanız bu konuda dolgit krem size fayda sağlayabilir.
– Özellikle yetişkinlerde görülen tendon iltihabına karşı etkili bir kremdir. Düzenli bir şekilde uzman doktorunuza danışarak kullanırsanız büyük ölçüde bu rahatsızlığı ortadan kaldırabillirsiniz.
– Düşme ve çarpma sonucu oluşan kol ve bacaklardaki içten yırtılmalarda dolgit kremi kullanabilirsiniz.
– Daha önce duyulmamış olan dolgit kremin bir faydası da migren atakları sırasında kullanılmasıdır.
– Boyun ve bel fıtığı gibi hastalıklar yüzünden oluşan ağrılar niçin de bu kremi kullanabilirsiniz.
– İlerleyen yaş ve fazla kilolardan dolayı meydana gelebilen menisküs iltihaplarının tedavisinde de dolgit kremi kullanabilirsiniz.

Dolgit Krem Nasıl Kullanılır ?

Dolgit kremi uzman doktorunuza danışmadan uygulamamalısınız. Onun dışında eğer doktorunuz önerdiyse özel tavsiye ettiği şekilde reçetenizi kontrol ederek sürmelisiniz.

Bunun dışında uygulayacaksanız, günde üç ya da dört kere bir miktar kremi parmak uçlarınıza alıp ağrıyan bölgenize yavaşça uygulayın. Masaj hareketleri yaparak uyguladığınız kremi 2-3 hafta düzenli şekilde kullanmanız yeterli olacaktır.

Hamileler Dolgit Krem Kullanabilir mi ?

Bütün ilaç ve kremlerde olduğu gibi dolgit krem de kesinlikle bir uzman tavsiyesi alınarak kullanılması gerekiyor.  Özellikle hamilelerde de risk oluşturabilecek durumlarda kullanmamalısınız. Dolgit kremin içindeki etken maddelere alerjisi olan kişilerin bu kremi kullanmaması gerekir. Dolgit krem, 14 yaşından küçük çocukların kullanımına uygun değildir. Emziren annelerinde uzman doktoruna danışması gerekir.

Dolgit Krem Güncel Fiyatı Ne Kadar ?

Tüm eczanelerde satılan Dolgit kremin 2021 yılındaki fiyatı ise 16.23 liradır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu