1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Dudak Dolgusu Estetiği 2021 Fiyatı Ne Kadar ?

Dudak Dolgusu Estetiği 2021 Fiyatı Ne Kadar ?

Dudak Dolgusu 2021

Dudak dolgusu, kadın ve erkeklerde dudaklara daha dolgun bir görünüm kazandıran enjeksiyonlardır. Enjeksiyonlar esas olarak hyaluronik asitten oluşur. Bazen dudak botoksu da benzer bir etki için yapılır. Ancak bu bir dermal dolgu maddesi olarak kabul edilmez .

Prosedür sadece birkaç dakika sürer ve minimal invazivdir. Bununla birlikte, prosedür kalıcı değildir ve dolgun bir dudak ile sürekli olarak yaşamak için gelecekteki enjeksiyonları almanız gerekecektir.

Yan etkiler küçük olsa da, işlemden sonra şişlik, hassasiyet ve morarma olabilir. Dolgu sonrası bakım konusunda duyarlı ve dikkatli olmalısınız. Prosedürün sizin için doğru olup olmadığından emin değilseniz, uygulama sonrası neler yapacağınızı kesinlikle uzman bir kişiden bilgi alarak uygulamalısınız.

Dudak Dolgusu Kimlere Yapılır?

Dudağın hacmi ve dudak çizgisinin belirgin olması sadece gençliğin değil güzelliğin ve cazibenin de en büyük göstergelerinden birisidir. Zamanla yaş almaya bağlı olarak dudağın hacmi azalabilir ve ayrıca dudak çizgisi de belirginliğini kaybederek silikleşebilir. Dudak dolgusu ile dudaklar daha hacimli hale getirilebilir. Ayrıca kontur uygulaması ile dudak çizgisi daha belirgin hale getirilir. Böylece ince dudaklar daha dolgun ve çekici bir görünüme sahip olurken yaşlanma belirtisi gösteren dudaklar ise daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazanır.

evde dudak dolgunlastirma yontemleri
Önerilen Yazı
Evde Dudak Dolgunlaştırmanın ve Parlatmanın 3 Yolu!

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudaklar yüz bölgesindeki en hassas bölgelerden biridir. Uygulama öncesinde Hyalüronik asit uygulanacak dudak bölgesine işlem sırasında acı ya da ağrı duyulmaması için lokal anestezi uygulanır. Bu sırada 10 dakika süren buz kompresi uygulaması yapılır. Bu vazokonstrüksiyon, damarlarda daralma olmasını sağlar ve kanama riskini azaltır.

Dudak dolgusu işlemlerinde hastanın dudaklarındaki ihtiyaca göre ve hastanın beklentilerini karşılayacak biçimde dolgu yapılır. Hastanın isteklerinin yanı sıra hekimimiz estetik bir bakış açısıyla, hastanın yüzüne en güzel yakışacak dolgu uygulamasını yapmaktadır.

evde dudak balsami nasil yapilir
Önerilen Yazı
Evde Dudak Balsamı Nasıl Yapılır ?

dudak dolgusu 2021

Kaç Farklı Dudak Dolgusu Vardır ?

1. Venüs Dudağı

Venüs dudağı, antik çağdan itibaren kabul edilen ideal dudak şekillerinden birisidir. Venüs dudakları altın oran hesaplamaları uyumlu dudaktır. Venüs dudak dolgusunda dudak şekli altın oran hesaplamaları ile belirlenir. Ağzın genişliği ölçülere uyumlu olacak şekilde küçük, alt ve üst dudak kendi içinde orantılı olmalıdır. Alt dudak üst dudağa oranla daha hacimli olabilir. Özellikle üst dudak olmak üzere dudak çizgisi kıvrık, belirgin ve simetrik olmalıdır.

2. Afrodit Dudağı

Afrodit dudağı en evrensel dudak estetiğine sahip dudak şeklidir. Afrodit dudak dolgun, şekilli ve canlı dudakların simgesi durumundadır.

3. Eros Dudağı

Yüz estetiğinde dudak güzelliğinin çok önemli bir yeri var. İnsanlık tarihi boyunca bütün sanatçılar için ilham kaynağı olur. Şiirden edebiyat, resimden heykele sanatın her alanında ön plana çıkar. Dudak estetiğinde dudağın dolgunluğunun yanı sıra dudak konturu, üst dudak ile alt dudak arasındaki dolgunluk uyumu, üst dudak kıvrımları çok önemlidir. Eros yayı denilen aşk yayı ise üst dudağın tam ortasındaki kıvrımın dudak ile uyumudur.

4. Hera Dudağı

Gülümseme, sosyal alanda sözsüz iletişimin en önemli aracı olduğundan kişinin benlik algısında ve sosyal hayatında büyük öneme sahiptir. Güzel bir gülümseme toplumda kabul edilirliği artırır. Bu nedenle dudak dolgusu, güzel bir gülümseme ve daha enerjik bir görünüm için en çok talep edilen estetik işlemler arasında gelir. Hera dudak dolgusu ismini mitolojinin güzellik sembollerinden birisi olan Tanrıça Hera’dan alır ve tasarım açısından altın oran hesaplamaları da benzer estetik açılar esas alınır.

Mükemmel Dudaklarda Dolgu Ne Kadar Süre Kalmaktadır ?

Kullanılan dolgunun kalitesinin farkını hissedeceğiniz en önemli konu da kalıcılık oranı. FDA onaylı kullandığımız hyaluronik asit oranı çok yüksek olan A+ dolgular sayesinde mükemmel dudaklarınızı 16-18 ay korumanız mümkün.

Dudak Dolgusu Bağımlılık Yapabilir! Tekrar Dolgu Yaptırabilir miyim?

Elbette dolgunun hacmini kaybettiğini hissetmeye başladığın an tekrar dolgu uygulaması yapmak mümkün ve hatta ikinci dolgunun çoğu zaman daha kalıcı olduğu ifade edilebilir.

Dudak Dolgusu Sonrası Bakım ve Koruma Nasıl Olmalıdır ?

Dudak Dolgusu Harika Oldu, Şimdi Onlara Nasıl İyi Bakabilirsiniz Sorusunun Yanıtları!

-Uygulama sonrası ödem oluşmasını en aza indirmek için bol su içilmeli

-Uygulama takibi ilk 24 saat Spor yapmamalı

-Uygulama sonrası ilk 72 saat Sauna, Buhar ve Güneş ışığına maruz kalmamalı

Dudak Dolgusu 2021 Güncel Fiyatları Ne Kadar ?

Dudak dolgusu fiyatları kullanılan dolgu miktarına göre değişir. Dudak dolgusu fiyatları Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle uygulamayı yapacak olan poliklinikleri arayarak dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: (1) (2)

Yorum Yap

Yorum Yap