Dünyada Öğrenmesi En Zor Olan Diller Listesi; Türkçe 8. Sırada!

Dünyada Öğrenmesi En Zor Olan Diller Listesi; Türkçe 8. Sırada!

Dil, belirli bir topluluk ya da bir ülke tarafından kullanılan iletişim sistemidir. Yeni bir dil öğrenmek kolay bir iş değildir. İngilizce konuşanlar için, bazı diller konuşması ve anlaşılması diğerlerinden daha zor görünebilir.

Öğrenmesi En Zor Olan Diller

Buna da Bakınız; Amerika’da En Çok Konuşulan Diller Hangileridir ?


İŞTE ÖĞRENMESİ EN ZOR OLAN DİLLER

Çince;

Çince, Çin halkının konuştuğu bir dil grubudur. Bunlardan en yaygın olanı, dünyanın en çok konuşulan dili olan Mandarin’dir.  Mandarin’deki her bir sesin dört farklı telaffuz şekli vardır. Daha da kötüsü, dil sesteş sözcükler bakımından zengindir (kulağa aynı gelen ancak farklı anlamları olan sözcükler). Ayrıca uzun ve zengin Çin tarihi, dili deyimler ve aforizmalarla zenginleştirmiştir.

Arapça;

Arap dili, Merkezi bir Sami dilidir. İlk olarak Demir Çağı’nda konuşuldu ve Arap dünyasının ortak dili haline geldi. Dünya çapında yaklaşık 422 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Arapçada, harflerin çoğu, bir kelimenin neresine yerleştirildiklerine bağlı olarak dört farklı biçimde yazılır. Ünlülerin yazıya dahil edilmemesi, dili daha da karmaşık hale getiriyor. Buna ek olarak, dilin konuşulduğu coğrafi bölgeye bağlı olarak birçok farklı lehçesi vardır.

Japonca;

Japonca, 125 milyondan fazla konuşmacısı olan bir Doğu Asya dilidir. Japonya’nın ulusal dilidir. Japonca yazmadan önce binlerce karakterin öğrenilmesi gerektiği gerçeğiyle dilin öğrenilmesi zorlaştı. Ek olarak, dilin üç farklı yazı sistemi vardır: Hiragana, katakana ve kanji. İşleri daha da karmaşık hale getirmek için, bu sistemlerin her birinin farklı bir alfabesi vardır.

Korece;

Kore dili, dünya çapında yaklaşık 80 milyon insan tarafından konuşulmaktadır ve dünyadaki en büyük izolasyon dilidir. Hem Kuzey hem de Güney Kore’nin ulusal dili ve iki özerk Çin eyaletinin resmi dilidir. Kore dilinin dil yapısı, İngilizce dahil diğer birçok dilden çok farklıdır. Örneğin Kore dilinde bir eylemi anlatırken önce özne gider, ardından nesne gelir ve sonra eylemle cümle biter.

Hintçe;

Hintçe, dünya çapında yaklaşık 260 milyon kişi tarafından konuşulan bir dildir. Hindistan hükümetinin resmi dilidir. Aynı zamanda Fiji’nin resmi dilidir. Hint dilinde on sesli ve 40 ünsüz vardır ve sembollerin üstündeki çubuklarla karakterize edilir.

Asya Dillerini Öğrenmek Neden Zor?

İngilizce konuşanlar, öğrenmesi en zor olan Asya dilleri ile çeşitli dilleri öğrenmede zorluk çekiyorlar. Zorluk, yazı karakterlerinin farklılığı ve cümle yapısındaki farklılıktan kaynaklanıyor. Asya dilleri, İngilizceden ters çevrilmiş sözdizimine sahiptir, yani dili öğrenmeden önce sözdizimini öğrenmeniz gerekir.

SıraDilDünya Çapında Konuşmacı Sayısı (Milyon)
1Chinese1200
2Arabic221
3Japanese122
4Korean66
5Hindi182
6Russian144
7Vietnamese69
8Turkish51
9Polish40
10Thai21
11Serbian16
12Hebrew5
13Finnish5
14Albanian5
15Amharic36
16Armenian12
17Turkish88
18Tamil70
19Tagalog70
20Croatian6
21Kazakh15
22Macedonian3
23Lao25
24Latvian2
25Lithuanian3
  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER