DünyaGündemKadınYaşam

Dünyanın En Tehlikeli 10 Kadın Mafya Lideri!

Mafya liderlerinden konu açılınca herkesin aklına genellikle takım elbiseli tehlikeli bir adam akla geliyor. Hatta korkunç bakışlı, karizmatik ve sert adamlar beliriveriyor. Fakat sizin bildiğiniz gibi bu işi sadece bu şekilde ki adamlar yapmıyor. Dünyada adı ile nam salmış olan çok büyük kadın mafya liderleri bulunmaktadır. Okubak takipleri için sizlere Dünyanın en tehlikeli 10 kadın mafya liderini hazırladık.

10. Claudia Ochoa Felix

Claudia Ochoa Felix

Claudia Ochoa Felix bazı çevrelerde “organize suçun Kim Kardashian” olarak bilinir. Instagram’da yaydığı imajı sayesinde aldığı bu takma ad 2014 yılında, bazı medyalar, bir grup soğukkanlı cinayete karışan Meksikalı Los Ántrax çetesinin yeni başkanı olduğunu bildirdi. Felix bu görevi, bu grubun lideri olan erkek arkadaşından aldı. El Chino, neredeyse dört yıl önce Meksika köprülerinden birinde asılı bulunan üç adamın ölümüyle suçlandı.

9. Sandra Ávila Beltrán

Sandra Ávila Beltrán

11 Ekim 1960’ta doğdu. Meksika uyuşturucu kartelinin başına geçtikten sonra “Pasifik Kraliçesi” lakabını aldı. İki kez evlendi, her iki kocası da uyuşturucu işiyle uğraşmak için işten ayrılan polislerdi. Her ikisi de işe alınan suikastçiler tarafından öldürüldü. Beltran akıllıydı ve suçlarını gösteren hiçbir kanıt bırakmadı. Yalnızca 2002 yılında oğlu 5 milyon dolarlık bir fidye nedeni ile kaçırıldığında, polis ayrı bir soruşturma başlattı. 2007 yılında organize suç ve uyuşturucu kaçakçılığına karışmakla suçlandı.  Sorgulama sırasında, kıyafet satarak geçimini sağlayan bir ev kadını olarak kendini tanıttı. Sandra bugüne kadar parmaklıklar ardında kalıyor.

8. Judy Moran

Judy Moran

18 Aralık 1944’te doğdu. Avustralya, Melbourne’den tanınmış bir grup suçlu olan Moran ailesinin başkanıdır. Moran ailesi uyuşturucu kaçakçısı olduklarında ünlendi. Judy’nin ilk kocası Leslie “Johnny” Cole, 1982’deki çatışmada öldü, 2000 yılında oğlu Mark Cole da öldürüldü. Daha sonra Lewis Moran ile evlendi. 2003 yılında vurularak öldürülen oğlu Jason Moran vardı. Kocasının erkek kardeşi De Moran, Haziran 2009’da öldürüldü. Sonra Judy’nin kendisi ve üç suç ortağı tutuklandı. Duruşma sürerken, Moran evi bilinmeyen insanlar tarafından ateşe verildi. Sonuç olarak, Judy 26 yıl hapse mahkum edildi.

7. Thelma Wright

Thelma Wright

Thelma Wright’ın kocası Jackie Wright, Philadelphia’daki uyuşturucu işinde büyük bir güç idi. 1986 yılında öldürüldü ve cesedi, kafasına ateşli silahla sarılmış bir halıya sarılmış olarak bulundu. Cinayetten sonra Thelma aile işini üstlendi ve Los Angeles’tan Philadelphia’ya ilaç göndererek uyuşturucu kartellerinin yeni lideri oldu. 1991’de bir çatışmadaydı, bu an onun için bir dönüm noktası oldu ve uyuşturucu kaçakçılığı dünyasından ayrılmaya karar verdi.

6. Maria Leon

Maria Leon

Maria Leon, 13 çocuğun annesi olmakla beraber oldukça yoğun bir suç yaşamı sürdürdü. Maria, uyuşturucu, anlaşmalı cinayetler ve insan kaçakçılığıyla uğraşan çetenin lideriydi. Bunların yanı sıra, ona Los Angeles’taki en tehlikeli gangsterlerin statüsünü veren Meksika mafyasının desteğini aldı. 2008’de oğlu Danny polisle bir çatışmada öldü. Maria, Meksika’da kaçarken bunu öğrenmiş ve oğlunun cenazesine gelmeye karar vermişti. ABD’ye girmesi yasaklandığından, oraya yasadışı yollardan biri tarafından götürüldüğünü kabul etti. İş arkadaşları göz altında iken yakalanması zor olmadı.

5. Maria Licciardi

Maria Licciardi

Maria Licciardi 24 Mart 1951’de doğdu. Licciardi klanının eski başkanı olan Maria, Napoli‘nin kuzeyine yerleşti. Görünüşünden önce, bu aile asla seks endüstrisi ile ilişkilendirilmemiştir. Maria ayrıca yeni bir gelir kaynağı getirdi, çetesinin üyeleri 2000 $ karşılığında Arnavut mafyasından küçük kızlar satın aldı. Kızlara, memleketlerinde kendilerini çevreleyen yoksulluktan kurtulmayı  kabul ettirerek başka bir ülkede çalışma sözü verildi. Napoli’ye vardıklarında, kızlar kendilerini gerçek kölelikte buldular ve seks hizmetleri vermeye zorlandılar. Buna uymayan herkes öldürüldü. Maria Licciardi 2001 yılında tutuklandı ve hala hapiste.

4. Rosetta Cutolo

Rosetta Cutolo

1937 doğumlu, ünlü suçlunun kız kardeşi ve Nuova Camorra Organizzata çetesinin eski başkanı Rafael Cutolo olarak bilinir. Kardeşi çoğu zaman parmaklıklar ardında olduğu için, işini yönetmek için daha fazla talimat verebileceği tek kişi oydu. Bir süre sonra çetesinin gerçek patronu oldu. Rosetta, ikametgahı olarak 365 oda, tenis kortları ve yüzme havuzunun bulunduğu 16. yüzyıldan kalma Castello Mediceo sarayını seçti. 80’lerin başında, bir duygu dürtülerine itaat ederek, polis karakolunu havaya uçurmayı emretti. 1993 yılında, kaçmaktan yorulduğunu açıklayarak polise teslim oldu.

3. Jemeker Thompson

Jemeker Thompson

“Kraliçe Pin” lakaplı Jemecker Thompson, son derece fakir bir ortamdan suç dünyasına geldi. Kocası Anthony Mosley ile birlikte büyük miktarlarda uyuşturucu satmaya başladı. Çift 1980’lerde Los Angeles’taki en büyük uyuşturucu kaçakçılığı ağlarından birini satın aldı. Birkaç yıl sonra, Jemecker’ın kocası vuruldu, ancak işine devam etti.  Beş yıl sonra,  15 yıl boyunca kalmak zorunda olduğu yüksek güvenlikli hapishaneye gönderildiği Los Angeles’a götürüldü.

2. Raffaella D’Alterio

Raffaella D'Alterio 

Kocası Nicola Pianese öldürüldükten sonra “Big Kitten” olarak da bilinen vaftiz annesi Rafaella D’Alterio, Napoli Camorra’nın yeni patronu oldu. İtalyan ordusunun yaptığı baskınlardan birinde 2012 yılında 65 şüpheliyle birlikte tutuklandı. Nakit olarak 10 milyon dolardan fazla para bulundu. Bazı varsayımlara göre, çetesi son 30 yılda 4.000’den fazla cinayetten sorumluydu. Geçmişi gasp, kara para aklama, sahtecilik, soygun, yasadışı silah bulundurma ve uyuşturucu kaçakçılığı ile doluydu.

1. Anna Gristina

Anna Gristina

Eylül 2012’de, tüm büyük medyanın manşetleri, insan kaçakçılığıyla uğraşan organize bir suç grubunun başkanı olarak tutuklandığında Anna Gristina adıyla doluydu. Duruşma sırasında, bir genelev değil, sadece tanışma hizmetinden sorumlu olduğunu belirterek suçluluğunu reddetmeye çalıştı, sonra suçlu savunma programında tanıklık etti. 6 ay hapis ve 5 yıl gözaltı süresi cezasına çarptırıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu