Dünyanın En Ürkütücü 10 Seri Katili..!

Dünyanın En Ürkütücü 10 Seri Katili..!

Karındeşen Jack, Charles Manson ve Ted Bundy dünyanın en kötü şöhretli seri katilleridir. Dünya maalesef birçok seri katili tanıdı. Korkunç eylemlerinin medyada tanıtılması nedeniyle, bazıları popüler kültürde bir ünlünün statüsüne ulaşır.

Karındeşen Jack ve Ted Bundy gibi seri katiller tüm dünya tarafından biliniyor. Bunlardan hangisinin dünyadaki en kötü şöhretli seri katilleri olduğunun sebebini bu yazımızda bulabilirsiniz.

10. Tommy Lynn Sells

Teksas’tan Tommy Lynn Sells, 1985-1999 yılları arasında birçok vahşi cinayetten hüküm giymişti. Sells 10 yaşındaki küçük bir kızı yatak odasında bıçaklamasına rağmen öldürememiş ve kız hayatta kalmayı başarmıştır. Küçük kız polise Sells ile ilgili ayrıntılı bir açıklama yaparak Sells’in yakalanmasını sağlamıştır. Tommy Lynn Sells şu anda Teksas, Livingstone’da hapis cezasını çekiyor.


9. Yeşil Nehir Cinayetleri Seri Katil Gary Ridgway

1980 ve 1990 yıllarında arasında en az 70 kadını öldürdüğünü kabul etti. Yetkililere cinayetler ve cesetlerinin yerleri hakkında bilgi verdiği için ölüm cezasından kurtuldu. Fakat 49 cinayetten hüküm giydi ve ömür boyu hapis cezası aldı.


8. Ed Gein

Edward Theodore Gein (27 Ağustos 1906 – 26 Temmuz 1984), Amerikalı katil ve mezar hırsızıdır. Ed Gein, Psycho (1960 Sapık Filmi),Texas Chain Massacre (Teksas Katliamı) ve Kuzuların Sessizliği (1991) gibi klasik korku filmlerinin çoğuna ilham kaynağı oldu.


7. Belle Sorenson Gunness

Belle Sorenson Gunness, hayat sigortası parası yüzünden erkek arkadaşlarını, kocalarını ve hatta çocuklarını öldürdü. Norveç-Amerikan seri katili 1884 ve 1908 yılları arasında aktifti.


6. Ted Bundy

Karındeşen Jack ve Charles Manson’dan sonra Ted Bundy muhtemelen en ünlü seri katildir. Bundy’nin kurbanları kadındı. Onları kaçırır, tecavüz eder ve parçalara ayırır, hatta bazen kafalarını hatıra olarak bile tutardı. 1989 yılında 30 kurbanı öldürdüğünü kabul ettikten sonra idam edildi.


5. Richard Ramirez

Richard Ramirez, Los Angeles’taki insanların evlerine girip onları tabanca, bıçak ve hatta bir lastik demir içeren çeşitli silahlarla öldürdüğü için kötü şöhretliydi. İlk kurbanlarından biri, Ramirez’in tecavüz ettiği, dövdüğü ve öldürdüğü 9 yaşında bir kızdı.

Görünüşe göre, bir pentagram hayranıydı. 1985 yılında tutuklandı ve ölüm cezasına çarptırıldı. 2013 yılında doğal nedenlerden dolayı hapishanede öldü.


4. Doktor Ölüm Harold Shipman

Harold Shipman bir İngiliz doktor ve şimdiye kadar kaydedilen en fazla kurbanın seri katiliydi. Bu kötü doktor, 1972 ve 1998 yılları arasında yaptığı uygulama ile oldukça meşguldü ve bu süre zarfında ölümcül dozlarda ilaç enjekte ederek yaklaşık 250 hastasını öldürdü.

2000 yılında mahkum edildi, ancak son bir operasyon ile Wakefield’daki hapishanede intihar ederek hayatına son verdi.

İlgili İçerik; Dünyanın En Tehlikeli 10 Kadın Mafya Lideri!


3. Pedro Alonso López

Pedro Alonso López, “Andes Canavarı” lakabıyla tanınan seri katil. 1970’li yılların sonunda ve 80’li yılların başları boyunca Güney Amerika (Kolombiya, Peru ve Ekvador)’da 300’ün üzerinde çocuğa tecavüz etmiş ve öldürmüştür. López bu 3 ülkede öldürdüğü bu genç kızların her biri için bir aydan daha az hapis yatmıştır.

1980 yılında 9 ile 12 yaşları arasındaki López’in öldürdüğü 53 çocuğun cesetlerinin toplu mezarı polis tarafından bulunmuştur. 1983 yılında Ekvador’da 110 genç kızı tek başına öldürmekten suçlu bulunan seri katil, komşu Peru ve Kolombiya’da kayıp 240 çocuğun daha katili olmakla itham edilmiştir. Yeniden cinayetler işleyeceğine dair yemin etmesine rağmen 1998 yılında Ekvador hükûmeti tarafından serbest bırakılmış ve Kolombiya’ya sürgün edilmiştir. 1999 yılı Ocak ayında yapılan bir röportajda, kendini “yüzyılın adamı” olarak tarif etmiştir ve “iyi davranış” sergilediği için serbest bırakılması gerektiğini söylemiştir.

İlgili İçerik; Josephine Baker Hakkında 5 Büyüleyici Gerçek


2. Karındeşen Jack

Karındeşen Jack, 1888 yılında Londra’daki fahişelerin seri katliamlarıyla ünlüdür. Boğazlarını kesip karınlarını parçalayıp iç organlarının bir kısmını çıkarırdı. İlginç olan, kimliğinin hiçbir zaman açıklanmadığı, ancak cinsel ilişki için ödeme yapmayı sevmeyen biriydi.


1. Brooklyn Vampiri Albert Fish

Albert Fish, 1900’lerin başında aktif olan bir seri katildi. Tecavüz, cinayet ve yamyamlık suçlamasıyla yakalandı. 3 çocuk yedi ve 100 kişiyi daha öldürdüğünü iddia etti.

Onu bu listede öne çıkaran şey, kurbanlarının annelerinden birine, kaçırılması ve kızının yemesi de dahil olmak üzere tüm cinayet sürecini detaylandıran bir mektup göndermesidir.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER