1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. E-Okul Karne Notu Nasıl Sorgulanır? E-Okul Karne Notları Ne Zaman Açıklanacak?

E-Okul Karne Notu Nasıl Sorgulanır? E-Okul Karne Notları Ne Zaman Açıklanacak?

Uzun bir süredir koronavirüs pandemisi nedeni ile uzaktan devam eğitimde bir çok öğrenci 18 Haziran’da açıklanacak olan karne notu sorgulama işleminin nasıl yapılacağını merak ediyor. Bu yazımız da sizler için E-Okul Karne Notu nasıl sorgulanır sorusunu cevapladık…

E-Okul Karne Notu Nasıl Görüntülenir?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı açıklamalar kapsamında öğrenciler 18 Haziran tarihinden itibaren e-okul sistemi üzerinden karne sorgulama yaparak karne notlarını öğrenebilecekler. Öğrencilerin karne notlarını öğrenebilmesi için e-okul vbs sisteminden giriş yapması yeterli olacak. Sisteme giriş yapan öğrenciler bu yıla ait karne notu bilgilerine ulaşabilecek. Sisteme giriş yapıldıktan sonra notları görüntüleyebilmek için e-karne seçeneğine tıklamak yeterli olacak. Bu tıklama sonrasında öğrencinin derslerden aldığı notlar, devamsızlık bilgileri ve not ortalaması gibi tüm detaylar sistemde görüntülenebilecek.

Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Öğrenciler 18 Haziran 2021 tarihinden sonra karne notlarına erişim sağlayabilse de okulların kapanış tarihi 2 Temmuz olarak açıklandı. Bu nedenle öğrencilerin karne notları açıklansa bile okullar 2 Temmuz tarihine kadar devam edecek. 2 Temmuz 2021 Cuma gününden itibaren 2020-2021 eğitim-öğretim yılı sona erecek.

Telafi Eğitimi Ne Zaman Başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen telafi eğitimi programıyla ilgili detaylar belli olmaya başladı. Telafi eğitimi programına katılmak isteyenler 21 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında ‘telafidebendevarim.meb.gov.tr’ adresinden başvuru yapabilecekler. Telafi eğitimi programı 5 Temmuz-31 Ağustos 2021 tarihleri arasında uygulanacak.

Yorum Yap

Yorum Yap