EğitimGündemNasıl Yapılır

EBA Cep Uygulaması Nedir, Nasıl İndirilir ?

Ülkemizde etkisini sert bir şekilde göstermeye devam eden koronavirüs salgını nedeni ile uzaktan eğitime tekrardan başlandı. Bu kapsamda milyonlarca öğrenci Eba Cep uygulaması hakkında merak ettiklerini google üzerinden araştırıyor. Peki EBA Cep Uygulaması nasıl indirilir, EBA Cep Uygulaması nasıl kullanılır. Hepsi haberimizin detayında sizlerle…

Uzaktan eğitim başlaması ile beraber “EBA” devreye girdi. Bilindiği üzere EBA Programı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dizayn edilmiştir. Kitaplar, eğitsel oyunlar, dergiler, haber, ses, video gibi EBA cep uygulaması içeriğinde yer alan materyalleri bulunmaktadır.


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere yönelik hazırlanan “EBA uygulamasını” yükleyerek video, görsel, kitap, doküman, kitap ve dergi içeriklerine ulaşabilirsiniz.

Eğitim Bilişim EBA “www.eba.gov.tr” adresinde sunulan, güvenilir ve incelemeden geçmiş doğru e-içerikleri bulabileceğiniz sosyal bir platformdur.

EBA Cep Uygulaması Nasıl Kullanılır? ( Ders Takibi Yapma)

Öğrenciler, EBA’da iki şekilde şifre oluşturabiliyor. Birincisi, “eba.gov.tr”ye girildikten sonra, önce “öğrenci” butonuna sonra “EBA Hesabı Oluştur” butonuna tıklanarak veliye ya da öğretmene başvurmadan, güvenlik kodu, T.C. kimlik numarası, öğrenci numarası ve nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı seri numaraları girilmesi yoluyla.


EBA Cep Uygulaması Nasıl İndirilir?

EBA cep uygulaması Google Play Store ve App Store aracılığıyla kolaylıkla indirilebilmektedir.

Android Cihazlar için EBA İndirmek için tıklayın.

iOS Cihazlar için EBA İndirmek için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu