FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası F Grubu İkinci Tur ikinci maçında A Milli Kadın Voleybol Takımı Kanada'yı 3-0 mağlup etti.

FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası İkinci Tur F Grubu ikinci maçında A Milli Kadın Voleybol Takımı, Kanada'yı 25-22, 26-24 ve 28-26'lık setlerle 3-0 mağlup etti. Son 16 turun ilk maçında Almanya'yı aynı skorla mağlup eden Sultanlar, bu noktada ikiye iki yapmayı başardı. Milli voleybolcu Ebrar Karakurt ile teknik direktör Giovanni Guidetti arasında maç sırasında yapılan konuşma, izleyenlerin yüzünü güldürdü. Antrenör Guidetti onu bir duruş konusunda uyardığında Ebrar Karakurt, "Not good ama" yanıtını verdi. Guidetti, "Ne not good, watch watch" dedi. Finalde ise milli takım Cuma gecesi ABD, Cumartesi gecesi ise Sırbistan ile karşılaşacak. Cumu günü gerçekleşecek olan heyacanlı karşılaşma için hem takım hem de izleyiciler nefesleri tuttu. Tüm herkes takım için cuma gününü iple çekiyor.

633d34fd86b2472e745cdf3c

Kazanmaya Odaklıyız

Ebrar Karakurt, bireysel maçlardan çok takım maçlarında oynamaya ve kazanmaya odaklanıyoruz açıklamasını yaptı. FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası'nda Kanada, Filenin Sultanları'na 3-0 yenildi. Karşılaşmada 26 puanla en çok puanı toplayan Ebrar Karakurt, müsabakanın ardından röportaj verdi. Ebrar iyi bir rakip oynadıklarını belirterek, "Son maç bizim için 3-1'lik bir kayıptı. Skordan da mükemmel olmadıklarının farkındaydık. Başarılı olmama seviniyorum. Umarım devam edebiliriz” dedi.

2023 Asgari Ücret Ne Zaman Açıklanacak? Asgari Ücrete Dev Zam Gelecek 2023 Asgari Ücret Ne Zaman Açıklanacak? Asgari Ücrete Dev Zam Gelecek

Ebrar, turnuvanın MVP olasılıklarından biri olduğu belirtilince, "Bunu düşünmek için çok erken olduğuna inanıyorum. Bireysellikten çok kazanmanın ön planda olduğu takım oyunları oynuyoruz. Turnuvayı kazanalım da ne olursam olayım önemli değil. Takıma katkı sağladığım sürece hak ettiğim değeri alacağıma inanıyorum" dedi. A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Hollanda ve Polonya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen FIVB Dünya Şampiyonası'nda ikinci tur açılış maçında bugün Almanya ile karşılaşacak. Eda Erdem, Zehra Güneş ve Eda Erdem rakiplerinin kabusu oldu. Dünya Şampiyonası'nda ikinci turda son 16'ya yükselen Milliler, F Grubu'nda ABD, Sırbistan, Almanya ve Kanada ile karşı karşıya gelecek. Filenin Sultanları, ikinci tur maçlarının ardından gruplarını ilk 4'te bitirirlerse çeyrek finalde yer alacaklar.