1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. Ehliyet Sınavı Çıkmış Soruları PDF İndir

Ehliyet Sınavı Çıkmış Soruları PDF İndir

Ehliyet sınavı çıkmış soruları PDF indir ” dendiği zaman insanın aklına ilk olarak ehliyet sınavlarının kaç sorudan oluştuğu ve kolay olup olmadığı gelmektedir. Ehliyet sınavı, araba kullanmak isteyen insanlar için son derece önemlidir. Bu sınav içerisinde 12 adet ilk yardım sorusu, 23 adet trafik sorusu, 6 adet trafik adabı sorusu ve 9 adet motor sorusu olmak üzere toplamda 50 adet soru mevcuttur. Eski sistemde her grup ayrı sınava girer iken yeni sistemde durum bu şekilde değildir. Yeni sistemde her grup tek bir sınava girmekte, tüm öğrencilere aynı sorular sorulmaktadır. Çıkmış soruları çözen öğrenciler, çıkmış soruları çözmeyen öğrencilerden çok daha avantajlı konumdadır. Çıkmış soruların çözülmesi, öğrencilerin sınava girmeden önce sınav sistemine adapte olmasını sağlamaktadır.

Ehliyet sınavı çıkmış soruları PDF indir ” butonundan yararlanılarak çıkmış sorulara en kısa sürede ulaşılabilmektedir. Sitemizde yer alan PDF indirme kısmı sayesinde öğrenciler sınava hazırlıklı bir şekilde girebilmektedir. Gerek sınav şıklarının kaç adet olduğu gerekse konuların ağırlık verildiği kısımların hangileri olduğu çıkmış sorular sayesinde saptanabilmektedir. Ehliyet sınavı bir bütün olarak incelendiği zaman sınav sorularının ve konularının kısıtlı olduğu görülmektedir. Bu nedenle diğer sınav sistemlerinde de olduğu gibi önceki 5 yılda hazırlanan ehliyet sınav soruları soru havuzunda toplanmakta ve her yıl bu havuzdan seçilen sorular insanlara sorulmaktadır. Önceki 5 yıl sorulan soruları çözerek yeni sınava giren öğrencilerin puanları diğer öğrencilere göre çok daha yüksek olmaktadır.

ehliyet sinavi cikmis sorulari pdf indir 6

Ehliyet Sınavı Puanlama Kriterleri

Ehliyet sınavı puanlama yapılır iken bazı faktörler göz önüne alınmaktadır. Sınavda çıkan Trafik, Motor, İlk Yardım, Trafik Adabı ve diğer konular tek bir sınav başlığı altında toplanmaktadır. Bu nedenle her alan için ayrı bir hesaplama söz konusu değildir. Puan hesabı yapılır iken doğru sayısı 2 ile çarpılarak hesaplama yapılmaktadır. Örnek vermek gerekir ise sınavdan 34 doğru yapan bir kişinin tam olarak 68 puan alacağı söylenebilmektedir. Puanlama konusunda güncel bilgileri yitirmiş sitelerde bulunan eksik ya da hatalı bilgiler dikkate alınmamalıdır. Puanlama konusunda sitemiz üzerinde yer alan bilgiler son derece güvenlidir. Sitede yer alan çıkmış 5 yıllık sorular PDF formatında indirilerek doğru sayısı saptanabilmekte ve ardından gerçek sınavda ortalama kaç puan alınacağı hesaplanabilmektedir.

ehliyet sınavı çıkmış soruları pdf indir

Ehliyet Çıkmış Sorular Elektronik Deneme

Ehliyet sınavı soru ve cevapları merkezi sınavlar için sürücü adaylara açıklanabilmektedir. Ancak elektronik ehliyet sorularının Millî Eğitim Bakanlığı aracılığı ile açıklanmadığı bilinmektedir. Bu nedenle adayların elektronik sınavda sorulan sorulara ulaşabilmesi için siteden yararlanması gerekmektedir. Araştırma yapan sürücü adayları, geçmiş yıllarda ehliyet almaya çalışan adaylara sorulan soruları harfine görebilmektedir. Soruların konulara hazırlık yapıldıktan hemen sonra herhangi birinden yardım almadan sakin bir ortamda çözülmesi önerilmektedir. Elektronik ortamdan değerlendirilebilen çıkmış sınavlarda aday kendini denemek için soruları çözebilmekte ve çözemediği soruların yanıtlarına anında ulaşabilmektedir. Elektronik ortamdan sunulan sorular, bilgisayar algoritması tarafından rastgele karıştırılmaktadır.

ehliyet sınavı çıkmış soruları pdf indir

5 Yılı Kapsayan Ehliyet Soruları

Ehliyet sınavı bir an önce araba kullanmak isteyen her bireyin geçmesi gereken bir süreçtir. Bu süreçte adaylar bazı konulara tabi tutulmakta ve toplamda 50 soruluk bir testi başarmaya çalışmaktadır. Sorular hakkında genel bilgiye geçmiş yıllardaki sorulara göz atılarak ulaşılabilmektedir. Geçmiş yıllardaki soruların son 5 yıl soruları olmasına bilhassa dikkat edilmesi gereklidir. Bunun nedeni güncelliğini yitiren eski sisteme ait soruların yeni nesil sorular ile pek alakalı olmamasıdır. 5 yıldan daha önceki süreçleri kapsayan sorular, sürücü adaylarını amaçlarından uzaklaştırmakta ve onlara yanlış bilgi verebilmektedir. Trafik kuralları ile ilgili değişen yeni ifadeler, kurallar, adap ile ilgili konularda yapılan ufak çaplı değişiklikler 5 yıldan daha eski sınav sorularında yer almamaktadır. Bu nedenle adayların 5 yıllık sorulara bakmaları sınavın iyi geçmesi açısından en iyisi olacaktır.

ehliyet sınavı çıkmış soruları pdf indir

Ehliyet sınavı hazırlık aşamasında sürücü adaylarının kendini denemek için gerçekleştirdikleri denemeler sınav anında çok yardımcı olmaktadır. Ehliyet sınav soruları PDF formatında indirilebileceği gibi WORD olarak da kaydedilebilmektedir. 5 yıllık soruların tamamını içeren sitede öğrenciler istedikleri konudan başlayarak sınavı tamamlayabilmekte, eksik oldukları konuları doğrudan saptayabilmekte ve bu konular üzerinde çalışarak sınava en iyi şekilde hazırlanabilmektedir. Son yıllarda yapılan araştırmalar sonucu bu sınavları çözüp sınava girenler çok daha yüksek puanlar almaktadırlar.

Yorum Yap

Yorum Yap