Eldivenle Tüy Nasıl Alınır ? Acısız Tüy Alma Yöntemi…

Eldivenle Tüy Nasıl Alınır ? Acısız Tüy Alma Yöntemi…

Bu zamana kadar istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullandığınız bir çok yöntemi unutturacak olan eldiven ile tüy alma yöntemi son zamanlarda kadınlar arasında büyük bir ilgi odağı oldu. Acısız bir şekilde istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyenlerin kesinlikle denemesi gereken bu yöntem tüyleri kökten aldığı için zamanla azalmasını da sağlamaktadır. Peki eldiven ile tüy nasıl alınır, acısız tüy alma yöntemlerinden bir tanesi olan eldiven ile tüy almak zararlı mıdır? gibi sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ameliyat eldiveni ile istenmeyen tüylerden kurtulmak son yılların en çok kullanılan yöntemleri arasında yer alıyor.
Hem pratik hem de acısız olan bu yöntem, kıl köklerini de yok ettiği için uzun vadeli bir işlem olabilir. Asırlardır kadınların kullandığı eldiven yöntemi, çok etkili ve acısız bir uygulamadır. Herhangi bir zararı bulunmayan eldivenle tüy alma yöntemi, tüyün çıkmasını da geciktirir ve azalmasını sağlar.

 


Ameliyat Eldiveni ile Tüy Nasıl Alınır?

İlk olarak tüy almak istediğiniz bölgeyi sabunla güzelce yıkadıktan sonra dezenfekte edin. Daha sonra kurulayın ve bebek pudrası sürerek kuru bir hale gelmesini sağlayın. Acısız bir tüy alma operasyonu için bebek pudrası gerçekten işe yarıyor. Eldiveni elinize geçirdikten sonra tüy koparma işlemini uygulayabilirsiniz.


Eldiven ile Tüy Almak Tüyleri Azaltır mı? Batık Yapar mı ?

İstenmeyen tüyleri aldıktan sonra yaşanan batık durumu en sevilmeyen şeyler arasında yer alıyor. Fakat eldiven yardımı ile alınan tüyler kökünden alındığı için herhangi bir batık gibi cilt sorununa yol açmaz.

Eldivenle tüy almanın uğraştırıcı olduğunu düşünüyor ve diğer hızlı yöntemlere başvuruyorsanız, kesinlikle azalma gibi bir sonuç elde edemeyeceğinizi söyleyebiliriz. Çünkü ağda gibi yöntemler gözeneklerinizin genişlemesine ve ağdanın kıl köklerini beslemesine neden olarak bir den fazla tüy gelişmesine neden olabilir. Eldivenle tüy alma işlemi ise, kıl köklerini zayıflatacağından zamanla gözenek genişlemesinin önüne geçerek tüylerinizin azalmasını sağlayacaktır.

  • Yorumlar 1
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    • Feyza8 Ekim 2020 17:10

      Teşekkürler ama bence aciyor

BENZER İÇERİKLER