1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Elocon Krem Ne İşe Yarar, Sedef ve Egzama İçin Elocon Krem Kullanımı!

Elocon Krem Ne İşe Yarar, Sedef ve Egzama İçin Elocon Krem Kullanımı!

Genel olarak egzama ve sedef hastalığı gibi çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde etkili olarak bilinen Elocon krem uyguladığınız bölgede kısa süre içerisinde etkili olan bir kremdir.

Elocon Krem Ne İşe Yarar

Uzman doktorların egzama ve sedef hastalığının tedavisi için tavsiye ettiği ve 30 gramlık tüpler halinde satışa sunulan Elocon krem, beyaz renkli, pürüzsüz ve homojen bir ilaçtır. Etken Maddesi Mometazon furoat olan Elocon Krem, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltan ve cilt üzerine uygulanan bir kremdir. Egzama, sedef hastalığı ( dizlerde, dirseklerde, saçlı kafa derisinde ve diğer bölgelerde kuru ve kaşıntılı kızarıklıklarla birlikte kalın, sedef rengi, iri pullanmalar -kepeklenmeler) gibi iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde etkilidir.

egzema ve sedef arasindaki farklar
Önerilen Yazı
Sedef ve Egzama Arasında Ki Fark; Resimli Anlatım

Ciltteki kaşıntı, şişlik ve kızarıklıklar için kullanılan bu krem, kortizonlu bir hormon ilacıdır. Uzman doktorların reçete etmesiyle alınan bu kremin etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. Yüzünüze 5 günden fazla sürmeyiniz. Eğer şeker hastalığınız var ise doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmayınız. Çok hasar görmüş geniş cilt yüzeylerinde ve birbiriyle temas eden cilt yüzeylerinde yapılan uzun müddetli tedavilerde ya da kapalı pansuman durumlarında bu bölgelerde toksik etkilere rastlanılabilir.

sedef ve egzama için krem

Elocon Krem Nasıl Kullanılır ?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Parmağınızla ufak miktarda aldığınız ilacı ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yediriniz.

İlgili İçerik; Sedef Hastalığı için En İyi Sabun ve Şampuanlar

Elocon Krem 2021 Fiyatı Ne Kadar ?

Ciltte meydana gelen sağlık sorunları ile birlikte egzama hastalığının tedavisi amacıyla kullanılan kremin 2021 fiyatı 37,70 TL’dir.

Yorum Yap

Yorum Yap