Konsol Oyunları Nedir?

En iyi 10 konsol oyunu, PlayStation ve Xbox gibi cihazlarda oynanmak amacıyla tasarlanmış ve son derece kaliteli görsellere sahip oyunlardır. Her oyun birbirinden farklı temalara ve içeriklere sahip olduğundan dolayı oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Bu oyunlar özellikle son yıllarda çok daha fazla rağbet görmeye başlamıştır. Bu nedenden dolayı birbirinden farklı firmalar tarafından pek çok özelliğe ve içeriğe sahip birçok oyun üretilerek satışa sunulmuştur. Üretilen bu oyunlar tek kişilik ya da çoklu olmak üzere birbirinden farklı şekillerde oynanabilmektedir. Kullanıcı kitlesi ve çeşitleri her geçen gün artan bu oyunlar sayesinde insanlar keyifli bir şekilde birlikte vakit geçirmektedir. En İyi 10 Konsol Oyunu

En İyi 10 Konsol Oyunu

Tüm konsol oyunu çeşitleri içerisinde en iyi 10 konsol oyunu olarak nitelendirilen oyunlardan bazıları ve sahip oldukları özellikler şöyledir;

1-The Witcher 3

Yabancı dizisi de yapılan bu oyun oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Etkileyici bir görsel içeriğe sahip olması nedeni ile kısa süre içerisinde oldukça geniş kitlelere yayılmıştır. Serbest dünya rol yapma kategorisinde yer alan bu oyun fantastik bir özelliğe sahiptir. Oyun içerisinde yer alan birbirinden farklı özelliklere sahip canavarları öldürerek oyun ilerlemektedir.

2-Wipeout: Omega Collection

Creative Vault Studios tarafından üretilen ve piyasaya sürülen bu oyun bir yarış oyunudur. Yarış severler tarafından en çok tercih edilen bu oyun en iyi 10 konsol oyunu arasına girmeye hak kazanmıştır. Oyun içerisinde birbirinden farklı seriler bulunmaktadır. Bu seriler sayesinde araç kullanmak dışında hava araçları da kullanılabilmektedir. Etkileyici bir görsel içeriğe sahiptir.

3-God of War

Dünya çapında büyük bir yankı uyandıran bu oyun tüm zamanların en iyi oyunları arasında yer almaktadır. Oyun içerisinde yer verilen mitolojik kahraman ve öğeler oyun severlerin ilgisini üzerine çekmektedir. Oldukça etkileyici bir hikâye ve görsel temalara sahip bu oyun Kratos'un yapmış olduğu mücadeleleri konu almaktadır.

4-Infamous

Piyasaya sürüldüğü 2014 yılından bugüne kadar en çok oynanan ve sevilen oyunlar arasında yer alan Infamous aksiyon ve macera üzerine kurgulanmış bir oyundur. En iyi 10 konsol oyunu içinde yer alan bu oyun Sucker Punch Productions tarafından geliştirilmiştir.

5-Doom Eternal

2016 yılında ödül almış bu oyun konu olarak boyutlar arası bir yolculuğu işlemektedir.

6-Days Gone

Tüm Dünya'ya yayılan bir salgın sonrası yapılan hayatta kalma mücadelesini konu alan bu oyun oldukça geniş bir kitle tarafından sevilerek oynanmaktadır.

7-Uncharted 4

Seri haline dönüşmüş bu oyun sahip olduğu görsel içerik ve konusu ile severek oynanan başarılı bir oyundur.

8-Death Stranding

Dağılmış bir Dünya'yı yeniden inşa etmeyi konu alan bu oyun içerisinde birbirinden farklı karakterler yer almaktadır.

9-Borderlands

Nişancılık ve yağma üzerine kurulmuş bir temaya sahiptir. Macera tarzında yer almaktadır.

10-NFS Heat

Dünya üzerinde en fazla oynanan araba yarışı oyunudur. Son derece özel ve başarılı bir şekilde tasarlanmıştır.