1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. En İyi Online Eğitim Platformları, Online Eğitim Siteleri Ücretsiz!

En İyi Online Eğitim Platformları, Online Eğitim Siteleri Ücretsiz!

Günümüzde pandemi dönemiyle birlikte artık kendimize daha çok vakit ayırabiliyor evlerde daha fazla zaman geçiriyoruz. Sosyalliği azalttığımız kendi içimize yöneldiğimiz bu dönemi kendi gelişimimiz için katlıda bulunarak kullanmamızda fayda var. Kendimize hem kişisel gelişim hem de mesleki anlamda katkı sağlamakta büyük fayda var. Bu kötü dönemden gelişerek çıkmak çok önemli. Artık sadece üniversite diplomasının yeterli olmadığı bir zaman dilimindeyiz. Her şey çok hızlı büyüyor ve gelişiyor, gelişmesiyle birlikte insanların da kendini geliştirmesini zorunlu kılıyor. Üstelik bilgiye günümüzde hiç olmadığı kadar kolay ulaşabildiğimiz bu çağda gelişmenin rolü çok büyük. Bunun en kolay yöntemlerinden biri ise profesyonel online eğitim platformları. Teknoloji çağında olduğumuzu düşünürsek teknolojiyi gelişimimize faydalı kullanmak akıllıca bir tercih olacaktır.

EVDE KENDİNİZİ GELİŞTİREBİLECEĞİNİZ EN İYİ ONLİNE EĞİTİM PLATFORMLARI !

KHAN ACADEMY

Bu platform gönüllülük esaslı kar amacı olmayan bir platformdur. Özellikle ilk ve ortaokul ile lise seviyesindeki dersler yer alıyor. Platform tamamen ücretsiz ve Türkçe derslere de yer veriliyor. Fen bilimleri, finans ve ekonomi,  sanat ve sosyal bilimler, gibi konularında sürekli takip edebileceğiniz ücretsiz ve Türkçe alt yazılı birçok online eğitim vermektedir. Çocukların okula gitmedikleri şu süreçte eğitimlerine destek olması açısından bu platformdan yararlanabilirsiniz.

COURSERA

Platform içeriğinde hem ücretli hem de ücretsiz dersler bulunmaktadır. Bu derslerden çalışıyorsanız veya öğrencide olsanız faydalanabilmeniz mümkün. Sitede matematik, psikoloji, kişisel gelişim ve yazılıma kadar pek çok farklı alanda kurs almanız mümkün. Ancak ödevlere erişimi ve sertifikalı programları almak için ücret ödemeniz gerekiyor.Diğer platformlardan avantajı ise, her bir kurs özelinde burs başvurusu imkanı tanımasıdır.

UDEMY

Bir Türk girişimci tarafından kurulan Udemy tüm dünya üzerindeki insanların uluslarası eğitimlere ulaşmasına yardımcı oluyor. Yazılım geliştirme, tasarım, fotoğrafçılık, işletme, ofiste verimlilik, kişisel gelişim, müzik gibi birçok konuda Türkçe, İngilizce dilinde ve uygun fiyatlı birçok online eğitim veriyor. Her eğitim sertifikalandırılıyor ve eğitim süreleri branşa ve içeriğe göre değişim gösteriyor. Üstelik dilerseniz uzman olduğunuz alanda eğitimde verebiliyorsunuz.

GOOGLE DİJİTAL ATÖLYE

106 dersten oluşan Google’ın hazırladığı bu platform kariyerinize katkı sağlamak ve kendinizi geliştirmek için en iyi platformlardan biridir. Platform özellikle Google servisleri ve dijital pazarlama konusunda gelişmek isteyenler için faydalı olacaktır. Eğitimler tamamen ücretsiz ve sertifikalıdır.

ODTÜ BİLGEİŞ

Bilgeİş platformu ODTÜ tarafından kurulan ve  geliştirilen bir online eğitim platformudur. İçerisinde 100 adet ücretsiz ve çeşitli online kurslar bulunmaktadır. Kursların çoğu yazılım ve teknoloji alanında olup platformdaki kursları tamamlayan herkes ODTÜ Rektörü tarafından imzalanmış sertifikaya sahip olmaktadır.

EDX

Yabancı diliniz varsa bu uluslarası platformdan kesinlikle yararlanmalısınız. Harvard Üniversitesi ve MIT gibi dünya çapında saygın pek çok önemli üniversiteden ve kurumdan online eğitim almanızı kolaylaştıran bu platformda ücretli ve ücretsiz eğitimler bulunuyor. Fiyatları diğer platformlara oranla yüksektir bunun sebebi platformun dolar üzerinden fiyatlandırılmasıdır. Ücretsiz online eğitimlerin sonunda sertifika almak için bir miktar ödeme yapmanız gerekmektedir. Onlarca farklı kategoride ve yüzlerce farklı başlıkta profesyonel ders almak mümkün.

Yorum Yap

Yorum Yap