En İyi Soygun Filmleri; IMDB Sıralamasına Göre En İyiler..!

En İyi Soygun Filmleri; IMDB Sıralamasına Göre En İyiler..!

Sinema severler için belki de vazgeçilmesi en zor filmler arasında olan soygun filmleri yıllar geçse de kaliteli izleyici kitlesinden asla ödün vermiyor. Aksiyon ve gerilimin dorukta yaşandığı en iyi soygun filmlerini sizler için bu yazımız da derledik. IMDB puanına göre sizler için hazırladığımız en iyi soygun filmlerini izlemeden sakın ha sakın ölmeyin:) Şaka bir yana gerçekten bu filmleri kesinlikle izlemelisiniz.

Hem evde hem de sinema salonlarında soygun temalı filmleri izlemek gerçekten farklı bir duygudur. Bu tarz filmleri izlerken heyecan duygunuzu en üst seviyelerde yaşayabilirsiniz. Macera ve aksiyon yönünden üst seviyelerde olan soygun filmlerinin dünya sinemasın da çok önemli yeri vardır. En sevilen yabancı oyuncuların yer aldığı soygun konulu filmleri rahat bir şekilde bulabilmeniz için araştırdık.

En iyi soygun filmleri

EN İYİ ZOMBİ FİLMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!


Kesinlikle İzlemeniz Gereken En iyi  Soygun Filmleri; 

Bu filmler arasında ki sıralama IMDB puanlamasına göre en azdan en fazlaya doğru yapılmıştır.

1. Killing Zoe (Yıl;1993) – IMDb: 6.5

Yönetmen koltuğun da Roger Avary’nın yer aldığı 1993 senesinde çekilen ve ilk soygun filmlerinin babası olma niteliğini taşıyan Killing Zoe filmi sinemada çok büyük bir heyecan ile izlenmişti. Soygun filminin içerisinde yaşanan küçük aşk sahneleri ise filmin kalitesini daha çok artırmıştı. Eğer iyi bir soygun filmi izlemek istiyorsanız 1993 senesinde çekilmiş olan ve halen izlenmeye devam eden Killing Zoe filmini sizlere tavsiye ediyoruz.

Killing Zoe Filmi

1993 ‧ Suç/Drama
Yönetmen: Roger Avary

Fragman izle


2. Kaos – Chaos (2005) – IMDb: 6.5

Ünlü yönetmen Tony Giglio tarafından 2005 senesinde çekilen ve aksiyon filmlerinin gelecek nesilde ki vazgeçilmez isimlerinden bir tanesi olacak olan Jason Statham‘ın başrol oynadığı 2005 yapımı kaos filmi izleyebileceğiniz en iyi soygun filmleri arasında yer alıyor.

Seattle’da dedektif olan Quentin Conners, insafsızca askıya alınmıştır. Ortağı Jason York ise Pearl Street Köprüsü’nde yapılan trajik bir silahlı saldırı sonucu rehine ve suçlunun ölmesi ardından polis kuvvetlerinden ayrılır. Rehineli bir banka soygunu esnasında Conners ilgili operasyonda göreve atanır. Bu kez ortağı da Shane Dekker olur. Lorenz önderliğindeki hırsızlar, görünürde bankadan tek bir kuruş dahi çalmazlar. Haydutları kovalarken polis ekibi, bu adamların sisteme bir virüs bıraktıklarını keşfederler. Bu yolla Kaos Teorisi ilkelerini kullanarak farklı hesaplardan bir milyar dolar çalarlar. Dahası Lorenz suç ortaklarını öldürmektedir.

Chaos, Kaos 2005 Filmi

Polisiye, Aksiyon, Dram
Yönetmen Tony Giglio
Oyuncular: Jason Statham, Ryan Phillippe, Wesley Snipes

Fragman izle


3. Kusursuz Soygun – Foolproof (2003) – IMDb: 6.5

Çocukluktan bu yana 3 yakın arkadaş olan Kevin (Ray Reynolds), Sam (Kristin Booth) ve Rob (Joris Jarsky) hırsızlık üzerine profesyonelleşmiş ve sürekli yeni planlar tasarlayan hırsızlardır. Leo (David Suchet) ise ünlü bir gansgter olup bu üç arkadaşa 20 milyon dolarlık bir soygun teklifi sunmaktadır. Son derece tehlikeli olan bu işi profesyonel soyguncularımız kabul edecek mi? Başrolünde Ray Reynolds’un rol aldığı Kusursuz Soygun filminin yönetmeni ise William Philips’dir.

Kusursuz Soygun 2003

İlk gösterim tarihi: 3 Ekim 2003
Yönetmen: William Phillips
Bütçe: 8 milyon

Fragman izle


4. Fokus – Focus (2015) – IMDb: 6.6

Yabancı filmleri bize sevdiren oyunculardan bir tanesi olan Will Smith’in soygun konusunda çekmiş olduğu tek ve en önemli filmlerinden bir tanesi olan 2015 senesine ait olan Fokus filmini tavsiye ettiğimiz filmler arasında ilk sıralara koyabiliriz.

Film Konusu; Nicky zamanının en usta dolandırıcılarından biridir. Bir gün Jess Barrett adında genç güzel ve çekici bir kadın ile yolları kesişir. Sıradan bir kadın olmayan Jess, soygun konusunda en az Nicky kadar önemli bir potansiyel barındırmaktadır.

Acar dolandırıcı Nicky’nin, bir yandan acemi Jess’e işin inceliklerini öğretirken, diğer yandan da genç kadını tedirginlik verici bir şekilde yaklaşma girişimi başarısız bir biçimde sonlanır. Nicky ilişkiyi birden bire keserek Jess’ten uzaklaşma kararı alır. Üç yıl sonra, Jess, artık başarılı bir femme fatale olmuş ve Buenos Aires’te yüksek bahisli araba yarışları camiasında sözü geçen biri haline gelmiştir. Jess, Nicky’nin en son ve oldukça tehlikeli tezgahının en kritik noktasında onun planlarını alt üst eder ve Nicky’nin dünyasını karartır.

Fokus 2015 Soygun Filmi

Gerilim, Romantik, Komedi
Yönetmen Glenn Ficarra, John Requa
Oyuncular: Will Smith, Margot Robbie, Rodrigo Santoro

Fragman izle


5. Komplo – The Score (2001) – IMDb: 6.8

Robert De Niro, Edward Norton ve Marlon Brando 3’lüsünün başrol olarak yer aldığı belki de hakkında açıklama bile yapmamıza gerek olmayan bir soygun filmi daha sizlerle. Yönetmenliğini Frank Oz’un yaptığı 2001 senesinin en iyi filmleri arasında giren “The Score” filmini soygun filmi arayanlar için kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Komplo 2001 Soygun Filmi

Gerilim, Aksiyon, Polisiye
Yönetmen Frank Oz
Oyuncular: Robert De Niro, Edward Norton, Marlon Brando

Fragman izle


6. İtalyan İşi – The Italian Job (2003) – IMDb: 7.0

Jason Statham, Mark Wahlberg, Charlize Theron, Edward Norton gibi isimlerin yer aldığı soygun filmlerinin örnek aldığı ilk film olma özelliğine sahip olan 2003 senesinde çekilen İtalyan İşi filmi 1969 yılında Michael Caine’in başrolü canlandırdığı, Peter Collinson yapımı filmin, bu kez Mark Wahlberg, Charlize Theron ve Edward Norton’dan oluşan bir oyuncu kadrosu ile yeniden beyaz perdeye aktarılmış versiyonudur. Film, kendi alanında kariyer sahibi diye nitelendirilebilecek bir suçlu olan Charlie Croker’ın liderliğindeki bir soyguncu çetesinin macerasını konu almaktadır. Çete, Los Angeles tarihindeki en büyük trafik sıkışlığını yaratarak yapmayı planladıkları altın soygunu için zaman kazanmak ister. Oluşturdukları kargaşadan kendi paçalarını sıyırabilmek adına kaldırımdan gidebilecek kadar küçük olan Mini Cooper’ı kullanırlar. Hedefleri, trafik açılana dek ortadan kaybolmayı başarmaktır.

İtalyan İşi 2003

Aksiyon, Gerilim, Polisiye
Yönetmen F. Gary Gray
Oyuncular: Mark Wahlberg, Charlize Theron, Edward Norton

Fragman izle


7. Üç Kral – Three Kings (1999) – IMDb: 7.1

Hırsızlık ve soygundan daha çok fırsatçılığın ele alındığı muhteşem bir sinema filmi daha sizlerle. Soygun filmi sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken 1999 yapımı Three Kings filminin yönetmen koltuğun da David O. Russell yer alıyor. Filmin başrol oyuncuları arasında ise George Clooney, Mark Wahlberg, Ice Cube gibi isimler var.

Körfez savaşının son demleri… Amerikan Askerleri işgal edilen bir Irak sığınağında ilginç bir harita bulur. Haritanın verdiği bilgiye göre bulundukları yere oldukça yakın bir yerde paha biçilmez parçaların bulunduğu bir hazine gizlidir. Askerler, bu hazineyi bulup çalmaya karar verir. Ülkenin politik karmaşasından faydalanan askerler, ölümün kol gezdiği Irak’tan tüm altınları kaçırmaya kararlıdır.

Üç Kral 2003 Filmi

Macera, Savaş filmi
Yönetmen David O. Russell
Oyuncular: George Clooney, Mark Wahlberg, Ice Cube

Fragman izle


8. Banka İşi – The Bank Job (2008) – IMDb: 7.2

Yine Jason Statham yine aksiyon ve gerilim dolu sahneleri ile bir soygun filmi 2008 senesine renk katan Banka İşi filmi ölmeden önce izlemeniz gereken en iyi soygun filmlerinden bir tanesidir. Jason Statham, Saffron Burrows, Stephen Campbell-Moore gibi isimlerin başrol olarak oynadığı bu filmi okubak takipçilerimize kesinlikle tavsiye ediyoruz.

The Bank Job filmi gerçek bir olaydan esinlenerek çekilmiş olan bir yapımdır. 35 yılı aşkın bir zaman önce Londra’da meydana gelen olağanüstü bir olaydan, cesur ve çözülememiş bir soygunun hikayesinden uyarlanan bu heyecan dolu gerilim filmi, entrika, gizem, skandal ve tehlikenin içiçe geçtiği bir suç filmi. Yapımcıları tarafından cinayet, seks ve yolsuzluğun hikayesi diye tanımlanan bu film, alanında oldukça iddialı yapımlardan.

Banka İşi Soygun Filmi 2008

Polisiye, Gerilim
Yönetmen Roger Donaldson
Oyuncular: Jason Statham, Saffron Burrows, Stephen Campbell-Moore

Fragman izle


9. Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu (2011) – IMDb: 7.3

Soygun filmlerini sıraya alıp Hızlı ve Öfkeli serisinden bir kaç film eklemez isek ayıp olur. 2011 yapımı Rio Soygunu olarak bildiğimiz Hızlı ve Öfkeli serisinin en beğenilen filmlerinden bir tanesi olan Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu adından da anlayacağınız üzere en iyi soygun filmlerinde ilk sıralarda yer alıyor.

Yabancı sinema tarihinin en çok izlenen ve en beğenilen Hızlı ve Öfkeli serisinin 5. filmi muhteşem soygun sahnesi ile sizleri aksiyonun doruklarına çıkaracak bir film.

Hızlı ve Öfkeli 5

Aksiyon, Polisiye, Gerilim
Yönetmen Justin Lin
Oyuncular: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson

Fragman izle


10. Üçkağıtçılar – Matchstick Men (2003) – IMDb: 7.3

Başrol koltuğunu Nicolas Cage’in aldığı 2003 senesinde çekilen ve soygun filmlerinde yeni bir soluk getiren “Üçkağıtçılar” filmi izlemeniz gereken en iyi soygun filmleri arasında ön sıralarda yerini aldı.

Kıdemli dolandırıcı Roy ile onun himayesi altındaki hırslı partneri Frank, son günlerde su arıtma mekanizmalarına ilişkin bir dolandırıcılık sistemi üzerinde çalışmaktadırlar. Hiçbir şeyden şüphelenmeyen bir takım insanlar, bu su arıtma filtrelerini esas değerinin on katı bedel ödeyerek satın alıp araba, mücevher ya da deniz aşırı seyahat kazanmayı hayal etseler de hiç kimsenin bir şey kazanması söz konusu olmamaktadır. Roy’un özel hayatı pek de iyi gitmemektedir. Kendisinin geniş alan fobisi ve aşırı duyarlı mizacı suç işleme yeteneğini tehdit altında bırakınca çaresiz, bir psikologdan destek almak zorunda kalır. Bir an önce iyileşmeyi talep ederken, terapiler onu bambaşka bir noktaya taşıyacaktır. Bir zamanlar varlığından şüphe etmiş olsa da bundan emin olamadığı 14 yaşındaki kızı ile yüz yüze gelmek yeterince sıra dışı bir deneyim yaşatacaktır kendisine. Aralarındaki bağ giderek güçlenirken, Roy baba olmanın keyfini çıkartmaya başlar. Ancak bu sırada Angela da babasının soru işaretleri ile dolu mesleğine karşı müthiş bir merak ve ilgi geliştirmektedir.

Üçkağıtçılar 2003 Soygun Filmi

Dramatik komedi
Yönetmen Ridley Scott
Oyuncular: Nicolas Cage, Sam Rockwell, Alison Lohman

Fragman izle


11. Sihirbazlar Çetesi Filmi – Now You See Me (2013) – IMDb:7.3

2013 senesinde çekilen en iyi soygun filmlerinde ilk sıralarda ki yerini alan Now You See Me filmini de kesinlikle izlemeniz gerekiyor. Filmin muhteşem senaryosu ve gizemleri öne çıkarken oyuncuların performansları da bir o kadar iyidir. Ünlü yönetmen Louis Letterrier’in eseri olan Sihirbazlar Çetesi filminin başrolünde ise Jesse Eisenberg rol almaktadır.

Sihirbazlar Çetesi 2013

Gerilim, Polisiye
Yönetmen Louis Leterrier
Oyuncular: Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson

Fragman izle


12. Hırsızlar Şehri – The Town (2010) – IMDb: 7.5

Ben Affleck başarılı, kaliteli ve rahatlıkla izlenebilecek bir suç filmine imza atmış. Mekan Boston, yine sokaklar. Kendisi oyuncu olarak da rolüne bürünen, kendisini izleten bir performans sergilemesinin yanı sıra, ekibin geri kalanından da maksimum verimi almayı başarmış. Jeremy Renner, Rebecca Hall ve Jon Hamm. Konusu ve hikayesi tanıdık gelebilir ancak bazen daha önce pek çok kez işlenmiş konu ve hikayelerden de başarılı işler çıkartabilir yönetmenler. The Town filmi de bir şekilde kendine has olmayı başarıyor bu tarz filmlerin arasında. Aksiyon sahneleri kesinlikle orijinal olmuş. Sürükleyicilik üst seviyede.

Hırsızlar Şehri 2010

Gerilim, Dram
Yönetmen Ben Affleck
Oyuncular: Ben Affleck, Rebecca Hall, Jon Hamm

Fragman izle


13. İçerideki Adam – Inside Man (2006) – IMDb: 7.6

Genel olarak bakıldığın da soygun tarzı filmler aynı tarz olur. Soyguncu kaçar ve polis veya dedektif tarafından amansız bir kovalamaca başlar. İnside Man filminde ise durum çok farklı. Kurgusu son derece başarılı olmuş. Anlattığımız gibi sıradan soygun yapımı kalıbının dışına çıkmayı başarmış bir film olarak görebilirsiniz. İzlemeyenlere şiddetle tavsiye edebileceğimiz bir yapım.

içerdeki Adam 2006

Polisiye, Gerilim
Yönetmen Spike Lee
Oyuncular: Denzel Washington, Clive Owen, Chiwetel Ejiofor

Fragman izle


14. Tam Gaz – Baby Driver (2017) – IMDb: 7.6

2017 yılının en iyi filmlerinden biri diyebiliriz. Çekimler, kurgu ve müzikler harika. Yönetmene has mizah, yönetmenin bu filminde de mevcut. Oyuncu kadrosu da çok iyi ve seyirciyi fazlasıyla eğlendiriyor. Hiç sıkılmıyor ve eğleniyorsunuz. Hem yılının, hem kategorisinin hem de soygun filmi arayanların seçebileceği en iyi filmler arasında yer alıyor.

Baby Driver 2017

Aksiyon, Polisiye
Yönetmen Edgar Wright
Oyuncular: Ansel Elgort, Kevin Spacey, Lily James

Fragman izle


15. Sürücü – Drive (2011) – IMDb: 7.8

Son yılların en yaratıcı, en orijinal, en etkileyici filmlerinden bir tanesi. Nicolas Winding Refn’in çektiği onlarca mükemmel sahnesi, müzikleri, oyunculuklarıyla daha önce benzerini izlemediğiniz bir bağımsız sinema başyapıtına dönüşüyor.

Sürücü 2011 Filmi

Aksiyon, Gerilim
Yönetmen Nicolas Winding Refn
Oyuncular: Ryan Gosling, Carey Mulligan, Bryan Cranston

Fragman izle


16. Ocean Eleven (2001) – IMDb: 7.8

Bir soygun filmde aradığınız herşey bu filmde mevcut saymaya başlarsak heralde sonu gelmez zaten oyuncu kadrosu bile izlemeden sizi kendinizden geçiriyo. Serinin ilk filmi diğerlerinden biraz daha özel diyebiliriz daha fazla emek harcanmış diyelim kesinlikle tavsiye ediyoruz bir solukta izleyeceksiniz iyi seyirler…

Ocean's Eleven

Mahkeme, Gerilim, Komedi
Yönetmen Steven Soderbergh
Oyuncular: George Clooney, Brad Pitt, Julia Roberts

Fragman izle


17. Sıkıysa Yakala – Catch Me if You Can (2002) – IMDB: 8.1

Frank Abagnale Jr.’nin hayat öyküsünden esinlenilerek oluşturulan 2002 yapımı komedi-drama türünde bir sinema filmi olan Sıkıysa Yakala filmi bundan önce izlediğiniz bütün soygun, dolandırıcılık filmlerinden daha ötesi olarak adlandırılabilir. Leonardo DiCaprio ve Tom Hanks’in muhteşem oyunculukları ile renk bulan bu soygun filmini kesinlikle ama kesinlikle seyretmelisiniz.

Sıkıysa Yakala filmi

Dram, Gerilim
Yönetmen Steven Spielberg
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken

Fragman izle


18. Büyük Hesaplaşma – Heat (1995) – IMDb: 8.2

Başrollerinde Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer gibi isimlerin yer aldığı 1995 senesinde çekilmiş en iyi soygun filmlerinden bir tanesi daha sitemizde sizlerle.

Büyük Hesaplaşma’da, gerek içgüdüleri gerekse üstün zekasıyla, içerisinde bulunduğu her türlü suçtan arkasında kesin deliller bırakmadan, başarılı bir şekilde sıyrılmayı başaran Neil McCauley profesyonel bir hırsızdır. En az kendisi kadar yetkin hırsızlardan oluşturduğu çetesiyle altından kalkılması zor işlere kalkışıp minimuma yakın hasarla başarıya ulaşırlar. Her azılı suçlu vakasında olduğu gibi söz konusu hırsızın peşinde de hırslı ve takıntılı bir dedektif vardır. Dedektif Hana, şimdiye dek bu usta hırsızın zekasıyla başa çıkamasa da davayı çözmekte kararlıdır.

Büyük Hesaplaşma 1995

Polisiye, Dram
Yönetmen Michael Mann
Oyuncular: Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer

Fragman izle


19. Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana (1998) – IMDb: 8.2

Vizyona girdiği dönemlerde ilginç kurgusuyla dikkatleri çekip, Hollywood film konseptlerinin dışında yer alan, kendisinden sonra çekilecek bir çok suç filmini, özellikle de İngiliz suç filmi türünü baştan sona etkileyip değiştiren sinemasal bir reform. Guy Ritchie daha iyilerini çekti sonrasında ama ilk olarak bu soygun filmi mutlaka izlenmeli.

Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana

Polisiye
Yönetmen Guy Ritchie
Oyuncular: Jason Statham, Nick Moran, Dexter Fletcher

Fragman izle


20. Snatch – Kapışma (2000) – IMDb: 8.3

Jason Statham, Brad Pitt, Vinnie Jones gibi 3 muhteşem ismin performanslarının zirve yaptığı 2000 senesinde çekilen temasının soygun olduğu “KAPIŞMA” filminin kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Özellikle komedi yönüyle ve değişik senaryosuyla adından söz ettiren bir film. Oyunculardan söz etmeye gerek yok ayrıca eşleştirildikleri karakterlerle çok uyumlu olmuş her biri. Eğlenmek isteyen ve değişik bir film arayanlar için birebir. Adından da anlaşıldığı gibi tam bir kapışmayı anlatıyor.

Snatch, Kapışma 2000 Filmi

Polisiye, Komedi
Yönetmen Guy Ritchie
Oyuncular: Jason Statham, Brad Pitt, Vinnie Jones

Fragman izle


21. Rezervuar Köpekleri – Reservoir Dogs (1992) –  IMDb: 8,3

Rezervuar Köpekleri orijinal bir soygun hikayesini konu alıyor. Çok büyük bir hırsızlık olayı için bir araya gelen bir ekip, birbirlerinin isimlerini bile bilmeyen bir grup hırsızdan oluşuyor. Soygunda yaşanan bir aksaklık nedeniyle kan gölüne dönen atmosferde polisten kaçmaya çalışan ekip, aralarında bir polis casusunun olduğunu öğreniyorlar ve bu kanlı mücadele fiziksel şiddeti de anbean artan psikolojik bir savaşa dönüşüyor. Büyük bir kısmı tek bir mekanda geçen klostrofobik filmin oyuncu kadrosu, Harvey Keitel, Tim Roth, Freddy Newandyke, Michael Madsen ve Quentin Tarantino gibi önemli isimlerden oluşuyor.

Rezervuar Köpekleri 1992 Filmi

Polisiye, Gerilim
Yönetmen: Quentin Tarantino
Oyuncular: Harvey Keitel, Tim Roth, Michael Madsen

Fragman izle


21. Başlangıç – Inception (2010) – IMDb: 8.8

Film hakkında aslında söylenebilecek fazla bişey yok filmi başlatın tabi sinema hastası olupta izlememişseniz gerilimin aksiyonun görsel şölenin oyunculuk kalitesinin keyfini çıkarın film bitincede arşivinizdeki ve hafızanızın bir kenarında of be ne filmdi diyecek kıvama getirecek şekilde kendinizi hazırlayın şiddetle tavsiye ediyoruz.

Başlangıç, Inception 2010 Filmi

Bilimkurgu, Gerilim
Yeniden vizyona giriş tarihi: 14 Ağustos 2020
Yönetmen Christopher Nolan
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Marion Cotillard, Ellen Page

Fragman izle

 • Yorumlar 5
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  • Emine19 Ekim 2020 17:11

   Sıralama çok güzel fakat eksik filmler var bence.

  • Kadir20 Ekim 2020 19:41

   Bence bu listede bütün hızlı ve öfkeli serisi olmalı

  • Yunus7 Kasım 2020 17:16

   Rezervuar kopekleri favorimm

  • Halim7 Kasım 2020 17:47

   Fokus filmi efsaneydi

  • Kadir13 Kasım 2020 00:36

   Bayıldım listeye tam aradigim filmler var. Sırayla izleyecem bunlari

BENZER İÇERİKLER