Erbinol dermatolojik mantar rahatsızlıklarında uzman doktorlar tarafından tavsiye ediliyor. Bu yazımız da sizler için Erbinol krem ne için kullanılır ve Erbinol krem nasıl kullanılır yanıtlarını hazırladık... Etken maddesi Terbinafin hidroklorür olan erbinol krem, ciltteki mantarların büyümelerini ve çoğalıp yayılmalarını engelleyen bir preparattır. Sıklıkla El ve ayak parmak aralarında meydana gelen atlet ayağı mantar hastalığı (tinea pedis); kasıklarda ve koltuk altlarında görülen mantar hastalıkları (tinea kruris); saçkıran (Tinea korporis);  derinin kıvrımlı yerlerinde görülen isilik;  tırnaklarda ve seyrek olarak da iç organlarda görülen mantar hastalıkları (kutanöz kandidiyazis), deri üzerinde açık veveyaha koyu yamalar şeklinde görülen mantar  hastalığı (Tinea versicolor)  tedavisinde uygulanır.

Erbinol Krem 

Satış Fiyatı56.60 TL [ 10 Mayıs 2021 ]
Önceki Satış Fiyatı47.19 TL [ 11 Eylül 2020 ]
Original / JenerikOriginal İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçtır.
Barkodu8680199902136
Etkin MaddeTerbinafin Hcl
ATC KoduD01AE15
Birim Miktar1
Birim Cinsi%
Ambalaj Miktarı30

Erbinol Krem Faydaları

Bu krem, deride herhangi bir mantarın neden olduğu enfeksiyonları tedavi ederek çoğalmasını önlemek için kullanılır. Mantarı öldürerek yayılmasını engeller. Bu krem, çoğu zaman oluşan saçkıran (tinea corporis), ayak mantarı (interdigital ve plantar tinea pedis), kasık mantarı (tinea cruris), tinea versicolor (bazen güneş mantarı olarak da adlandırılır) ve derinin maya enfeksiyonları (kutanöz kandidiyazis) gibi rahatsızlıkları tedavi etmek için cilde uygulanır. Bu krem hem reçetesiz olarak hem de doktor reçetesi ile satılmaktadır ancak yinede doktorunuza başvurarak kullanmanız gerekmektedir.

ERBINOL Krem Nasıl Uygulanır ?

Doktorunuzun ilacı reçete ettiği biçimde kullanmanız en doğrusu olacaktır. Tedavi sürecinde mutlaka hekiminizi dikkate alınız. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilacın faydalı etkisini bozabilir. hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir. İlacı uygulayacağız bölgeyi ve ellerinizi temizleyiniz ve kurulayınız. Parmağınızla ufak miktarda aldığınız ilacı ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle sürünüz. Üzerini hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için ilacı düzenli biçimde ve yeterli sürede kullanınız. Günde bir veya iki kez uygulamanız yeterli olacaktır.