1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Eritretin Jel Ne İşe Yarar, Eritretin Jel 2021 Güncel Fiyatı!

Eritretin Jel Ne İşe Yarar, Eritretin Jel 2021 Güncel Fiyatı!

Eritretin Jel

Özellikle uzman doktorların tavsiye ettiği Eritretin Jel yüzünüzde çıkan sivilceleri kısa süre içerisinde tedavi edebilmeniz için kullanılıyor. Bu yazımız da sizler için Eritretin Jel nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, fiyatı ne kadar gibi sorularınızın cevaplarını hazırladık…

Eritretin Jel Ne İşe Yarar ?

Hafif ve orta şiddetli sivilcelerin tedavisinde kullanılan bu jelin etken maddesi Eritromisin ve Tretinoin (Retinoik asit)‘ dir. Uygulandığı bölgede iltihap oluşumuna neden olan kimyasalların etkilerini azaltan bu jel, sivilcelerin yayılmasını önlemede büyük rol oynuyor. Hem yeni oluşmaya başlamış hem de oluşmuş sivilceye etki eden Jel sadece eczanelerde satılan sivilce kremleri arasında yer alıyor.

Eğer, gül hastalığınız veya akut egzama yada ağız çevresinde cilt iltihabı gibi bir rahatsızlığınız varsa kesinlikle bu kremi kullanmamalısınız. Kullanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer adım ise güneş, rüzgar ya da açık yaralı olan bölgelere uygulamamanız gerektiğidir. Bu jeli kullanmadan önce doktorunuzun bilmesi gerektiğini unutmamalısınız. Kremi kullanırken cildinizde kuruluk yapabilir bu yüzden nemlendirici uygulayabilirsiniz.

Eritretin Jel Nasıl Kullanılır ?

Uzman doktorunuzun önerdiği reçeteye göre kullanmalısınız. Bunun dışında kullanacaksanız. Bölgeyi temizleyip ılık su ile durulayınız. Kuruladıktan sonra ilacı parmağınızın ucuyla ince bir tabaka halinde sürerek, hafif hareketlerle masaj yapın. Gün aşırı özellikle gece yatmadan önce tedavi edilecek bölgeye sürmeniz yeterli olacaktır. 3-4 gün sonra günde 1 kez akşamları uygulanabilir.

Eritretin Jel 2021 Fiyatı Ne Kadar ?

Jelin 30 gramlık tüpteki fiyatı 33.30 TL’den satışa sunulmaktadır.

Jelin Yan Etkileri Var mı?

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.

sivilce icin aloe vera kullanimi maskeleri
Önerilen Yazı
Sivilce İçin Aloe Vera Nasıl Kullanılır, Aloe Vera ile Sivilce Maskesi Hazırlanışı!
Yorum Yap

Yorum Yap