Erkan Benli Kimdir? Nereli kaç yaşında? Erkan Benli neden gündem oldu? Erkan Benli ne iş yapıyor? Şimdi nerede?

Erkan Benli Kimdir? Nereli kaç yaşında? Erkan Benli neden gündem oldu? Erkan Benli ne iş yapıyor? Şimdi nerede? birçok kişi tarafından merak ediliyor.

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun gündeme getirdiği Erkan Benli kimdir merak edilerek araştırılmaya başlandı.

Erkan Benli Kimdir?

Güneydoğu'daki çukur-barikat eylemlerinde sokakları silahlarıyla işgal eden teröristler arasında bulunurken teslim olan Erkan Benli, yakalandığı zaman sivil olduğunu iddia etmişti. Fakat gerçek çok kısa süre sonra kendi ağzıyla paylaştığı videolarda ortaya çıkmıştı.

Av Yasağı Ne Zaman Bitecek 2023 Av Yasağı Ne Zaman Bitecek 2023

Son olarak HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Erkan Benli için özel bir basın toplantısı yaptı. Toplantıda, ailesinden uzak bir cezaevinde olduğu ve daha yakın bir cezaevine gönderilmesi gerektiğini belirtti. bu açıklamaların ardından Erkan Benli'nin kim olduğu araştırılmaya tekrardan başlandı.

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, cezaevinde bulunan Erkan Benli'nin ailesinin yanına gönderilmesi isteğiyle TBMM'de açıklama yaptı. HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu , "Mahpus Erkan Benli’nin annesi bize başvurdu. Espiye Cezaevi’nde anne Kocaeli’de oturuyor, gidip gelmesi çok zor o yüzden nakil talepleri var, böyle binlerce talebi çok önemli bulduğumuz için burada aktarmak ve çözüm bulmak istiyoruz." sözleriyle Adalet Bakanlığından istekte bulundu.

Erkan Benli ile ilgili bilgiler sınırlıdır.