Eşcinsel İmam Mohamed Zahed kimdir, neden gündemde? Ekrem İmamoğlu, LGBT içerikli konferansa destek mi verdi?

Mohamed Zahed, Avrupa'da 'eşcinsel imam' olarak tanınıyor. Türkiye gündeminde şu sıralar en çok tartışılan konulardan biri olan eşcinsel bireyler LGBT eylemlerini sürdürüyor biliyorsunuz. Bu kez de yabancı uyruklu eşcinsel din görevlisi Türkiye'ye geliyor. Eşcinsel imam Mohamed Zahed kimdir? İstanbul'a neden geliyor? Daha da önemlisi LGBT propagandası yapacağı iddia edilen Zahed'in programına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu da destek mi verdi? İşte detaylar...

EŞCİNSEL İMAM İSTANBUL’A GELİYOR! SOSYAL MEDYA AYAKTA!

7-11 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da bir konferans vermesi planlanan Mohamed Zahed'in programına Garanti Bankası (Garanti BBVA) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu destek verecek. İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu da geçtiğimiz dönem pedofili kitaplarını tanıtmasıyla gündeme gelmiş, ağır eleştiriler almıştı. İmamoğlu ailesinin, Twitter'ı ayağa kaldıran eşcinsel imamın İstanbul konferansına sponsor olması haberi ise gündemi sarstı.

Geçtiğimiz gün Saraçhane'de düzenlenen aile dayanışması - LGBT dayatmasına karşı birleşme mitinginden sonra, toplumun LGBT yanlısı kesimince rağbet gören bir konferansın planlandığı ortaya çıktı. LGBT akımına açıkça desteğini gösteren Garanti Bankası ve Ekrem İmamoğlu ile eşi Dilek İmamoğlu, bu konuda büyük tartışmaların fitilini ateşledi.

Dr. Ludovic Mohamed Zahed, Avrupa'da eşcinsel imam olarak tanınıyor. Müslüman LGBT’liler Derneği’nin kurucusu olan Zahed, faaliyetlerini Fransa'da yürütüyor. Eşcinsel imamın İstanbul'daki konferansı 7-11 Kasım arasında gerçekleşecek. LGBT vurgusunun öne çıkacağı toplantıya Garanti BBVA ve Bayer markaları sponsorluk edecek. Bu konferansa sosyal medyada Müslümanlar tarafından yoğun eleştiriler ve tepkiler geliyor. Konferansta, Dilek İmamoğlu da konuşmacı olarak yer alacak.

Peki, siz eşcinsel imam Zahed'in İstanbul'da vereceği konferans hakkında ne düşünüyorsunuz?