Genel olarak egzama hastalığı gibi cilt hastalıklarının tedavisi için tavsiye edilen Eumovate krem hakkında merak ettiklerinizi hazırladık. Etken maddesi klobetazon bütirat olan vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan, kaşıntı önleyic olan bir kremdir.

Eumovate Krem Ne İşe Yarar?

Eczanelerde satılan Eumovate krem, Böcek ısırıkları; deri iltihapları; dış çevrede bulunan maddelerle temas sonucu oluşan veya alerjik kökenli deri iltihabı (bebek bezi pişikleri gibi) sorunları kısa sürede ortadan kaldırıyor. Kesinlikle uzman doktorların tavsiyesi üzerine kullanılması gereken bu krem, şiddetle kaşınan döküntü ve pembe-kırmızı kabarcıkların görüldüğü kronik deri hastalığı (prurigo nodularis); kronik iltihaplı cilt hastalığı olan atopik egzama; yüz, saçlı deri ve vücudun üst kısmında görülen fakat kesin nedeni belli olmayan iltihaplı ve kaşıntılı bir cilt hastalığı olan Unna hastalığı tedavisinde kullanılır. [geo-post id="9798" label="Önerilen Yazı"] 25 ya da 50 gramlık tüplerde satışa sunulan Eumovate krem, bebeklerde ve çocuklarda egzama tedavisi doktor gözetiminde sürdürülmelidir. [geo-post id="1764" label="Önerilen Yazı"] Homojen bir kıvama sahip, beyaz renkli bu krem, su ile kolaylıkla yıkanıp, ciltten temizlenebilen bu kremi sivilceli yüz bölgesinde kullanmayınız. Eumovate Krem

Eumovate Krem Nasıl Kullanılır ?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmalısınız. Kremi tedavi edilecek bölgeye ince bir film tabakası halinde uygulayın. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini kesinlikle bandajlamayın. Eğer bir bebeğin çocuk bezi bölgesi tedavi ediliyorsa, sıkı ve dar bezler kullanmayın.

Yan Etkisi Var mıdır ?

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Ciltte kaşıntı ve ağrı yaygın görülen yan etkilerdir. Kaynak:(1)

Eumovate Krem Güncel Fiyatı 2021?

Reçete ile almak istediğinizde krem, SGK tarafından karşılanıyor. Eczanelerde ki satış fiyatı ise 50 gramlık 22.28​ TL'dır.