Eva İsminin Anlamı Nedir, Eva İsmi Kuran’da Geçiyor mu ?

Eva İsminin Anlamı Nedir, Eva İsmi Kuran’da Geçiyor mu ?

Ülkemiz de özellikle ünlü kız çocukları için tercih edildiği gözlenen yabancı kökenli Eva isminin anlamı bu yazımız da sizlerle. Bir çok anne baba adayı Eva isminin ne olduğu ve ne anlama geldiğini merak ediyor. Bu yazımız da sizler için Eva isminin anlamı nedir, Eva ismi Türkiye’de kaç kişide var ve Eva ismi Kuran’da geçiyor mu? gibi sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Eva Almanca kökenli bir isimdir. Son dönemlerde Türkçede yaygın olarak kullanılan ve anlamı üzerinden çok beğeni toplayan isimler içerisinde geliyor. Almanca, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca üzerinden Eva ismi ortak bir anlam taşımaktadır. Genel olarak “Havva ve yaratılan ilk kadın” anlamı üzerinden isim şeklinde kullanılır.

Eva İsmi Anlamı

Ayda İsminin Anlamı Nedir, Ayda İsmi Kuran’da Geçiyor mu ?


Eğer bebeğiniz için henüz isim bulmamış iseniz, alternatif olarak listeye girebilecek en güzel isimlerden biri olarak Eva öne çıkıyor. Eva ismi, Havva, yaratılan ilk kadın anlamını taşır.  Eva adı ülkemizde yaklaşık 750 kişide bulunuyor. Filtreyi İstanbul ile sınırlandıracak olursak yaklaşık 120 kişi olduğunu görüyoruz. Ülkemizde her 108800 kişiden bir tanesine Eva adı verilmiştir.

EVA İSMİ KURAN’DA GEÇİYOR MU?

Eva ismine Kuran’da rastlamak mümkün değil. Yine de kökeni Almanca olan ismi çocuğunuza koyabilirsiniz.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER