1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Evde Bakım Maaşı Alanlar Bayram İkramiyesi Alacak mı 2021?

Evde Bakım Maaşı Alanlar Bayram İkramiyesi Alacak mı 2021?

Evde bakıma muhtaç olan kişilerin ya da onlara bakan kişilerin her ay aldığı evde bakım maaşı alan kişilerin 2021 bayram ikramiyesi alıp, alamayacaklarını merak edenler için detaylı bilgiyi sitemizde sizler için hazırladık.

Evde bakım maaşı alanlar ve engelliler bayram ikramiyesi alıyor mu 2021 sorusunun yanıtı birçok vatandaş tarafından merak ediliyor ve arama motorunda araştırılıyor. Özellikle bu yıl bayram ikramiyesi zamlı olarak yapılacağının açıklanması sonrasında birçok vatandaş da arama motorunda evde bakım maaşı araştırması yapmaya başladı. Peki evde bakım maaşı alanlara bayram ikramiyesi verilecek mi? Bayram ikramiyesini kimler alacak?

Evde bakım maaşı alanlar ve engelliler bayram ikramiyesi alacak mı?

Evde bakım maaşı alanlar ve engelliler bayram ikramiyesi alacak mı sorusunun yanıtı da birçok hak sahibi tarafından merak ediliyor. Engelli ve evde bakım maaşı alanlar için bayram ikramiyesi ödenmiyor. Ancak bu maaşları alan vatandaşlar sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışıyor. Henüz bu konuda yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor.

Emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu 2021?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada her yıl bayram öncesinde emeklilere verilen ikramiyenin bu yıl zamlı olarak yatırılacağını duyurmuştu. Daha önce bin TL olarak yatırılan emekli bayram ikramiyesi Bu yıl 1100 TL olarak hesaplara geçecek. Emekli Bayram ikramiyelerinin 1 Mayıs 13 Mayıs tarihleri arasında yatırılması bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap