Bugün Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi 30 Kasım 2022 Evde bakım maaşı yatan iller tek tek açıklanmaya başlandı. Bugün hangi illere para yattı?

Evde Bakım Maaşı Yatan İller 30 Kasım 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller ayın belirli günleri yatırılıyor. Evde Bakım Maaşı Yatan İller vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Evde Bakım Maaşı Yatan İller farklı günlerde hesaplara yatırılıyor.

Evde Bakım maaşı yatan İller Listesi

Evde Bakım Maaşını düzenli alan kişiler ayın belirli günlerinde hesaplarına yatırılıyor. Evde Bakım Maaşı illere göre düzenli bir şekilde ödenmektedir. Yaşadığınız ile göre tarihlerinde değişiklik gösteren ödemelerin hesaplarda görünen tarihlerde küçük değişiklikler yaşanabilmektedir.  Her gün farklı illerde ödemeler gerçekleştiriliyor. 

21 Kasım 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri? 30 Kasım 2022 Bugün Evde Bakım Maaşı Yatan İller listesi açıklandı mı?

Evde Bakım Maaşı Yatan İller 31 Aralık 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller 31 Aralık 2022


Bugün Evde Bakım Maaşı Yatan İller 30 Kasım 2022

evde-bakim-1

30 Kasım  2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri? Evde bakım parası ülkemizde insanlar tarafından oldukça fazla araştırılıyor. Bizde bu içeriğimizde  30 Kasım  2022  günü evde bakım maaşının yattığı illeri sizin için derledik… detaylar haberimizde...

30 Kasım  2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri?

30 Kasım  evde bakim maasi yatan iller hangileri Evde bakım parası yatan şehirlerin güncel listesi bakanlık tarafından her ay kamuoyu ile açık bir şekilde paylaşılıyor. Ekonomik ve sağlık açısından bazı şartları sağlayan vatandaşların alabildiği evde bakım maaşları asgari ücrete yapılan zammın ardından 2022 yılında 2706 TL olarak belirlendi. İşte, e-devlet evde bakım maaşı sorgulama sayfası   Bizleri takip ederek ve sitemizi mercek altına alarak, bu ay evde bakım maaşları hangi illerde yattığını, yatan illerin isimlerini öğrenebilirsiniz. Değerli okubak ailesi Eylül  2022 Evde Bakım Maaşı yatan illerin listesini aşağıdan takip edebilirsiniz.

Kimler Evde Bakım Maaşı Alabilir?

1. Bu maaşı alabilmek için istenen şartların en önemlisi ve en çok aranılan şart gelir kriteri şartıdır. 2022 yılı için 4 kişilik ailenin Evde Bakım Yardımı alabilmesi için gelirleri toplamda 6818 TL olmalıdır. Bir kişinin dikkate alınacak gelir kriteri ise 1706,67 TL’dir. Bu gelir kriteri asgari ücret ile belirlenmektedir.

2. Engelli oranına bakılmaksızın, 18 yaşının altındaki çocuklar için Engelli Sağlık Raporunda ‘özel koşul ya da çok özel koşul gerektirir’ ibaresi yer alıyorsa, engelli yakını Evde Bakım Yardımından faydalanabilir. 18 yaşının üstündekiler içinse, raporda ‘tam bağımlı’ ifadesi yer alıyorsa, yine engelli yakın yardımdan faydalanabilir.

30  Kasım  2022 Evde bakım maaşı yatan iller için Tıklayın