Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi 26 Ekim 2022 Evde bakım maaşı yatan iller tek tek açıklanmaya başlandı. Evde bakım maaşı bugün yatan iller merak ediliyor.

Evde bakım maaşı yatan iller tek tek açıklanmaya başlandı. Evde bakım maaşı bugün yatan iller merak ediliyor.

Evde Bakım Maaşı il il yatmaya devam ediyor. Evde Bakım Maaşı yatan iller günlük listeler halinde yayınlanıyor. İkamet ettiğiniz ilde Evde Bakım Maaşı yattı mı merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Evde Bakım Maaşı yatan illerin listesini haberimizin detaylarından öğrenebilirsiniz. 

Asgari Ücret 10 bin TL Olur Mu? 2023 Uzman Yorumları Asgari Ücret 10 bin TL Olur Mu? 2023 Uzman Yorumları

Evde Bakım Maaşını düzenli alan kişiler ayın belirli günlerinde hesaplarına yatırılıyor. Edvde Bakım Maaşı illere göre düzenli bir şekilde ödenmektedir. Yaşadığınız ile göre tarihlerinde değişiklik gösteren ödemelerin hesaplarda görünen tarihlerde küçük değişiklikler yaşanabilmektedir.  Her gün farklı illerde ödemeler gerçekleştiriliyor. 

26  Ekim 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri? 26 Ekim 2022 Bugün Evde Bakım Maaşı Yatan İller listesi açıklandı mı?


Evde Bakım Maaşı Yatan İller 26 Ekim 2022

evde-bakim-1

26 Ekim 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri? Evde bakım parası ülkemizde insanlar tarafından oldukça fazla araştırılıyor. Bizde bu içeriğimizde  26 Ekim 2022  günü evde bakım maaşının yattığı illeri sizin için derledik… detaylar haberimizde...

26 Ekim 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri?

26 Ekim evde bakim maasi yatan iller hangileri Evde bakım parası yatan şehirlerin güncel listesi bakanlık tarafından her ay kamuoyu ile açık bir şekilde paylaşılıyor. Ekonomik ve sağlık açısından bazı şartları sağlayan vatandaşların alabildiği evde bakım maaşları asgari ücrete yapılan zammın ardından 2022 yılında 2706 TL olarak belirlendi. İşte, e-devlet evde bakım maaşı sorgulama sayfası   Bizleri takip ederek ve sitemizi mercek altına alarak, bu ay evde bakım maaşları hangi illerde yattığını, yatan illerin isimlerini öğrenebilirsiniz. Değerli okubak ailesi Eylül  2022 Evde Bakım Maaşı yatan illerin listesini aşağıdan takip edebilirsiniz.

Kimler Evde Bakım Maaşı Alabilir?

1. Bu maaşı alabilmek için istenen şartların en önemlisi ve en çok aranılan şart gelir kriteri şartıdır. 2022 yılı için 4 kişilik ailenin Evde Bakım Yardımı alabilmesi için gelirleri toplamda 6818 TL olmalıdır. Bir kişinin dikkate alınacak gelir kriteri ise 1706,67 TL’dir. Bu gelir kriteri asgari ücret ile belirlenmektedir.

2. Engelli oranına bakılmaksızın, 18 yaşının altındaki çocuklar için Engelli Sağlık Raporunda ‘özel koşul ya da çok özel koşul gerektirir’ ibaresi yer alıyorsa, engelli yakını Evde Bakım Yardımından faydalanabilir. 18 yaşının üstündekiler içinse, raporda ‘tam bağımlı’ ifadesi yer alıyorsa, yine engelli yakın yardımdan faydalanabilir.

26 Ekim 2022 Evde bakım maaşı yatan iller için Tıklayın