1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Evde Dip Boyası Nasıl Yapılır? Dip Boya Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde Dip Boyası Nasıl Yapılır? Dip Boya Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pandemi döneminde bakım ve kuaför ihtiyaçlarımızı karşılamak oldukça zor hale geldi. Saçlarınız boyalıysa sürekli bakım ve boya istemesi sizi bu dönem eskisinden daha fazla zahmete sokacaktır. Pandemi sürecinde uzun süre kuaförlerin kapalı kalması, virüs çekincesi , maddi kaygılar  bize kendi kuaförümüz olmayı öğretti diyebiliriz. Diğer işlemlerin yanı sıra boya işlemini evde yapmak oldukça dikkat ve özen gerektiriyor. En fazla 3 haftada 1 dip boyası yapmalısınız fazlası saçlarınızı yıpratır yorar ve kopmalara sebep olur. Eğer saçlarınızdaki beyazları kapamak için boyuyorsanız bu işlemi 5-6 haftaya çıkarabilirsiniz. Evde dip boyası yaparken uygulama adımlarını çok dikkatli okuyup uygulamalısınız yanlış yaptığınız bir işlem saç köklerinizin yanmasına sebep olabilir.

Evde Dip Boya Nasıl Yapılır?

İlk olarak boyanızı hazırlayın. Tüm malzemeleri ulaşabileceğiniz size yakın bir alanda olmasını sağlayın. Boyanız hazır olduktan sonra saçlarınızı iyice tarayın burda önemli olan saçlarınızın tel tel ayrılıyor olması daha sonra toka ile saçlarınızı boyayacağınız bölümlere ayırın. Öncelikle yeni çıkan kısa bebek saçlarınızı boyayarak başlayın, boyayı eşit miktarda uygulayın. Ortalama 20 dakika bekledikten sonra kalan boyanızı saç uçlarınıza sürerek 10 dakika daha bekleyin.
Dip boyanızı yaptınız işte ! Saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Buna da Bakınız: Saç Dökülmesine Karşı En Etkili Şampuanlar 2021

dip boyasi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Evde Dip Boya Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Saç dipleriniz açık renk veya beyazlarınız çoksa ton farkını önlemek için saç diplerinizde boyayı uçlara göre daha uzun süre bekletin.

Evde saç boyama işlemine başlamadan önce üzerinize eski kullanılmayan çıkarılması kolay bir kıyafet giyin. Alın ense kulak bölgelerinize vazelin sürün bu sayede boya daha az akar ve temizlemek kolay olur.

Saç boyasını özellikle saç diplerinizde uzun süre bekletmek saç diplerinizin yanmasına ve derinizin tahriş olmasına sebep olabilir.

Eğer saçlarınız gür ve kıvırcıksa boya işlemine başlamadan önce saçlarınızı önce iyice tarayıp düzleştirin bu işlem işinizi kolaylaştırır.

Dip boyası yaparken saçlarınızın temiz olmaması gerekmektedir. Temiz saçtaki saç derisi gözenekleri kimyasaldan daha çok etkilenir tahrişe neden olur.

Yorum Yap

Yorum Yap