Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır ? Kan ve İdrar ile Hamilelik Testi Yapma!

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır ? Kan ve İdrar ile Hamilelik Testi Yapma!

Teknolojik şartların gelişmesi ile beraber artık evde kendi uygulayabileceğiniz yöntemler ile hamilelik testleri yapabilirsiniz. Hamile olup olmadığınızdan kısa bir süre içerisinde emin olmak için uygulayacağınız kan testleri ile kesin sonuca varabilirsiniz. Bu yazımızın ana konusu evde hamilelik testi nasıl yapılır ? Hamilelik testi ne zaman yapılmadı? Hamilelik testleri kesin sonuç verir mi ? Doğal yöntemler ile evde hamilelik (idrar) testi uygulaması nasıl yapılır…

Çocuk sahibi olmak isteyen milyonlarca annenin ister planlı isterse plansız olsun en son adet dönemi tarihinizin üstünde epey bir vakit geçmiş ise ve artık bedeninizde bazı değişiklikler hissediyorsanız bu durumda hamile olup olmadığınızdan şüphelenmeniz son derece normal bir durumdur. Bu sevindirici duruma kısa bir süre içerisinde kesin cevap bulmak için eczaneden reçetesiz satın alabileceğiniz hamilelik testleriyle doğru sonuca varabilirsiniz. Hamilelik durumunu tespit edebilmek için evde uygulayabileceğiniz en iyi hamilelik testi ürünü Çubuklu Hamilelik Testleri’ dir. Uygulanması son derece basit olan bu hamilelik testi yöntemini nasıl uygulayacağınızı ve sonucu nasıl anlayacağınızı bilmiyorsanız doğru adrestesiniz.

İşte hamilelik testinin adım adım uygulanışı..


ADET GECİKMESİ HAMİLELİK BELİRTİSİ MİDİR?

Adet Gecikmesi

Adet Gecikmesi hamilelik belirtisimidir

Her kadının ay başlarında gömüş olduğu adet kanamasının gecikmesi durumunda akla ilk gelen şey hamilelik olasılığıdır. Adet dönemleri düzenli olan bir kadın o ay bazı sıkıntılar yaşamış ise adeti doğal olarak gecikecektir. Bütün bu gecikmeler dışında doktorunuz  herhangi bir sağlık sorunu tespit etmediyse işte bu durumda hamilelik şansı epey ölçüde artar. Son adet döneminden 35 gün kadar uzun bir vakit geçmiş ise artık hamilelik testi almanın zamanı kesinlikle gelmiş demektir.


Hamilelik Belirtileri Neler, Hamilelik Belirtileri Nasıl Anlaşılır;

Hamilelik Belirtileri

Kesin bir hamilelik durumdan şüphelenmek için ilk olarak bazı belirtilerin görülmesi gerekmektedir. Bu belirtilerden ilki ve en önemlisi adet gecikmesi ile beraber göğsün hassaslaşması ve karıncalanmasıdır. Meme ucunda ki koyulaşma, sürekli idrar, hafif ölçekli kanamalar, kısa mide bulantıları, halsizlik, şişkinlik, vücut sıcaklığında ki görülebilir artış, aşermeler görülürse hamile olma ihtimaliniz son derece yüksekti. Peki evde hamilelik testi nasıl yapılır? Hamile kalmak için bitkisel çözümler nelerdir. Bütün merak ettiklerinizi bu yazımız da bulabilirsiniz.


Hamile Kalmak İçin Çörek Otu Bal ve Tarçın Macunu Tarifi;

Hamile Kalmak İçin Bitkisel Çözümler

Hamile Kalmak İçin Çörek Otu Macunu Tarifi

Malzeme Listesi;

12 silme tatlı kaşığı taze öğütülmüş çörek otu
10 çay kaşığı toz tarçın
10 yemek kaşığı saf bal

Adet döneminin 2. günü 1 yemek kaşığı miktarında verilen malzemelerden elde edilen karışımı tüketin. 12. gün gelene dek aç iken ya da yemek yedikten 1,5 – 2 saat sonra tüketin. Düzenli ve doğru kullanımın sonucunda yumurtalar büyür ve hormonlar düzenlenir.

Hamilelikte Uyku Problemi Yaşıyorsanız Tıklayın…


Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır ?

Evde Hamilelik Testi

Her ay başı düzenli olarak yaşanan adet kanaması bir ay yaşanmadıysa bu durumda ilk olarak akıllara hamilelik durumu gelebilir. Bebek sahibi olmak isteyen kişilerin kendi evlerinde uygulayabileceği çubuklu hamilelik testlerinin nasıl uygulandığını adım adım sizlere aktardık…

Adım 1; Aldığınız hamilelik testi çubuğundaki idrar bölmesine idrarınızı yapın. Fakat, idrarı buraya dökmeden önce biraz idrar akıtmış olmaya dikkat edin.

Adım 2; Plastik kap olan hamilelik testini uygularken; test çubuğunun içine idrar akıtmak için damlalık kullanabilirsiniz. İdrarı 5 ila 10 saniye hamilelik testine akıtın. Bazı markalarda bu süre daha farklı olabiliyor dikkat edin!

Adım 3; Testin talimatında yazılan süre boyunca sonucu bekleyin. Sonuç penceresi yukarı bakacak hizada düz yüzeye test çubuğunu yerleştirin.

Standart süre ise; 1 ila 5 dakika arasıdır.

Adım 4; İşte en önemli an burasıdır. Sonuçları kontrol edin. Talimat bölümünde yer alan sembollerin anlamlarına bakın ve hangi işaretlerin pozitif anlama geldiğini öğrenin.

– Testin ekran bölmesinde tek kırmızı çizgi çıkarsa, hamilelik durumu negatiftir. Eğer iki kırmızı çizgi çıkarsa hamilesiniz demektir. Fakat, bu bahsedilenlerden hiçbiri yoksa yeni bir test ile tekrar uygulamalısınız.


Hamilelik Testi Yanlış Çıkabilir mi? Reçetesiz Alınan Hamilelik Testleri Güvenilir mi?

İdrar yolu ile evde uygulanan hamilelik testleri negatif yani olumsuz sonuç vermiş olmasına rağmen hamile kalınmışsa, bu testin bozuk olduğu için değil kişinin testi yanlış uygulamasından kaynaklanmaktadır. Fakat Beta HCG testinin olumsuz çıkmasının hiçbir şekilde açıklaması yoktur. Eğer sonuç olumsuzsa ne dış gebelik ne de normal gebelik vardır.


Hamilelik Testinde Silik Çizgi Neden Olur?

Hamile olup olmadığınız öğrenmek için eczaneden aldığınız hamilelik testi ile uygulamaya geçtikten sonra sonucun silik bir çizgi olması kafanızı karıştırabilir. Hamilelik testinde silik çizgi çıkmasının başlıca nedenleri ise şunlardır:

1- Testin talimatlarına gereğince uymamak,
2- hamilelik testini yapmak için çok erken safhasında olmak,
3- idrarın buharlaşmasından dolayı
4- kimyasal gebelik durumundan kaynaklı sebeplerin sonucunda çizgiler silik çıkabilir.

Bu tarz bir durumda yapılması gereken en doğru müdahale testi yeniden uygulamak ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurmak olacaktır.


Evde Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Evde hamilelik testi uygulaması adet gecikmesinden sonra ki 14 gün sonra uygulanmalıdır.


Kan Testi İle Hamilelik Belirleme Yöntemleri;

Vücuttaki kan değerlerine göre uygulanan hamilelik testini hastanede kolay bir şekilde uygulatabilirsiniz. Hamile olup olmadığını öğrenmek isteyen kadınların bu testte arayacağı sonuç HCG hormonunun olmasıdır. Kanda bu hormon varsa hamilesinizdir, yoksa değilsiniz demektir.

Hamilelik Belirleme Yöntemleri


Limonla Hamilelik Testi Nasıl Yapılır ?

Hamilelik testi çubuğu kullanmadan evinizde yer alan 1 tane limonla hamile kalıp kalmadığınızı anlayabilirsiniz. İçi temiz olan bir kaba idrarı bıraktıktan sonra üstüne sıkılacak birkaç damla limon ile hamile olup olmadığınızı tespit edebilirsiniz. Limon parçacıkları yavaşça dibe çöküyorsa hamilelikten bahsedilebilir.

Limon ile Hamilelik Testi

Limon ve Karbonat ile Gebelik Testi İçi Tıklayınız

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER