Yüzümüzün güzel ve doğal bir ifadeye sahip olmasının yolu kaşlardan geçiyor. Bakışlar üzerinde kirpik ve kaşların etkisi çok büyüktür. Ancak dış etkenlere , yapılan işlemlere ya da kozmetik ürünlere bağlı olarak zaman zaman dökülebiliyor ya da seyrekleşebiliyor. Bununla beraber günümüzde kaş laminasyonları, kıl teknikleri , pudralama işlemleri çok fazla kişinin yaptırdığı işlemlerdir. İşlemler zamanla etkisini azaltır ve renkte değişim gibi durumlar oluşur zamanla kızıl renkte bir kaşa sahip olursunuz. Bu nedenlerle doğal yöntemlerle düzgün şekil verebileceğiniz gür kaşlara sahip olmanın yollarını daha çok tercih ediyoruz. Bu tarz yöntemler sizin doğal görünümünüze zarar vermeyeceği gibi uzun vadede daha olumlu sonuç almanızı sağlar. Bu nedenle biz kadınlar saçlarımıza uyguladığımız bakım gibi kaşlarımıza da ekstra özen göstermeye çalışırız. Peki doğal ve pratik yöntemler ile kaş gürleştirmek için evde ne yapılabilir ? Kaşları kolay ve kısa sürede gürleştirmenin yolu her ne kadar kozmetik takviyeler yada işlemlerden geçsede sağlıklı ve doğal görünüm için geçmişten günümüze kadar uygulanan doğal yağlar ve kürler kullanılmaktadır. Sizlerde evde yaptığınız doğal karışımlarla kaşlarınızdaki seyreklik ve ince görünümden kurtulmak istiyorsanız bu yazı tam size göre... Evde Kaş Gürleştirme

Evde Hızlı ve Doğal Çözümlerle Kaş Gürleştirme Yolları !

SARIMSAK : Sarımsağın kokusu birçok insanı rahatsız etse de  faydaları ile kozmetik ürünlerdede kullanılmaya başlanmıştır. Şampuan sektöründe saçları gürleştirmek için kullanılan sarımsal aynı amaç için kaşlarda da büyük yarar sağlıyor. Sarımsağı direk olarak kaşlarınıza sürmekten çekinirseniz sarımsak yağıda kullanabilirsiniz. Sarımsak kullanacaksanız ikiye bölüp kaşımıza bastırarak sürüyoruz. 30 dakika beklettikten sonra kaşlarımızı bol soğuk  su ile yıkıyoruz. Sarımsak kıl köklerini besleyerek kaşlarımızın gürleşmesine yardımcı oluyor. Düzenli olarak bu yöntemi haftada 3 kez uygularsak olumlu sonucu gözlemleyebilirsiniz.

Vazelin yada Hametan krem :

Cildimiz için yoğun bir nemlendirici görevi gören vazelin, kaşlar ve kirpikler için de oldukça etkili bir formüldür. Hametan kremde çoğu kişi bilmesede ekstra yağlı formu ile kaşlara doğrudan uygulanarak çok etkili sonuç veriyor. Diğer kaş gürleştirme yöntemleri gibi zahmetli kürler hazırlamadan kolay ve hız çözüm için vazelini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Üstelik bu yöntem için ekstra zaman ayırmanıza da gerek olmaz.  Gece yatmadan önce kaşlarınıza bir miktar vazelin yada hametan uygulayarak kısa zamanda etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Yumurta Sarısı :

Biyotin ve protein açısından zengin olan yumurta sarısı, kaşlarınızın kalınlaşmasını ve uzamasını hızlandıracaktır. Bir yumurtanın sarısını bir çay kaşığı zeytin yağı ile karıştırıp daha sonra kaşlarınıza sürün. 20 dakika sonra ılık suyla durulayın. Haftada 2 veya 3 kez uygulamanız önerilmektedir.