Evimde başkasının ikametgahı gözüküyor ne yapmalıyım. İkametgahımda başka biri var Evimde başkasının ikameti var mı? E-devlet nasıl bakılır?

Evimde başkasının ikametgahı gözüküyor ne yapmalıyım. İkametgahımda başka biri var Evimde başkasının ikameti var mı? Edevlet nasıl bakılır?

Evimde başkasının ikametgahı gözüküyor ne yapmalıyım

Son günlerde bazı kişilerin karşılaştığı sorunlardan birisi de oturduğu yani ikamet ettiği ev adresinde başka kişilerin gözükmesi üzerine Nüfus Müdürlüklerine başvuran kişi sayısı artmaya başladı.

İkamet ettiğiniz evinizde başka birinin de olduğunu nereden veya nasıl görebilirsiniz? Detayları ve daha fazlasını haberimizden öğrenebilirsiniz.

İkametgahını değiştiren vatandaşlar 20 iş günü içerisinde Nüfus Müdürlüklerine başvuru yapmak zorundadır aksi halde 329 Türk Lirası civarında idari para cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bazı vatandaşlar e-devlet üzerinden ikamet etmiş oldukları adreslerde tanımadıkları kişilerin de ikamet ettiğini görmesi üzerine Nüfus Müdürlüklerine başvurdukları öğrenildi.

Sizin de evinizde ikametgahınızda başka kişiler olabilir. 
Seçim zamanı yaklaşmasıyla birlikte bazı vatandaşlar ikametgahında kaç kişinin olduğunu araştırıyor. İddialara göre bazı vatndaşlar edevlet üzerinden girdikleri ikametgah panelinde kendi ailesinin dışında başka kişilerin olduğunu gördü. Bunun üzerine gerekli nüfus müdrlüklerine başvurdu.

Borcam Elektrikli Ocağa Konur Mu? Çatlar Mı? Borcam Elektrikli Ocağa Konur Mu? Çatlar Mı?

İKAMETGAH CEZALARI 2022

Adres kayıtlarının nüfus ilçe müdürlüklerine yapılması gerektiğini bilmediği için binlerce vatandaş, bu yıl için 329 lira olarak belirlenen ceza uygulaması ile karşı karşıya kalıyor. Nüfus müdürlüğü yetkililerinden verilen bilgiye göre, gerçeğe aykırı beyanda bulunanlara da 660 lira ceza uygulanıyor. Özellikle çocuklarını mahallelerindeki, semtlerindeki değil, istedikleri okula göndermek isteyenler, bu okulun çevresindeki konutları adres göstererek kayıt olmak istiyor. Bu adresin boş olup olmadığına bakılıyor ve başkası adına kayıtlı ise bu kişilere, emniyetçe yapılan inceleme sonucunda 660 lira ceza uygulanıyor. Bazı vatandaşlarında icradan kurtulmak için yanlış beyan vererek tescil yaptırma girişiminde bulunduğu belirtiliyor.