Eyeliner Nasıl Çekilir Yeni Başlayanlar İçin Püf Noktaları nelerdir? Kolay Eyeliner çekimi Likit eyeliner nasıl çekilir Kartla eyeliner Nasıl çekilir?

Eyeliner dikkati güzel gözlerinize çeker ve daha uyanık görünmenizi sağlar. Tam bir cazibeye sahip olmak eğlenceli olsa da, bazen sadece doğal, ince bir makyaj görünümü istersiniz. Neyse ki, göz kaleminizin yumuşak görünmesini sağlamak çok kolay. Pratik yaparak, yumuşak astarla gözlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde güzelleştirebileceksiniz.


Yumuşak göz kalemi yaparken bir kalem kalemi seçin. Kalem eyeliner en iyi sonucu verir çünkü daha inceliklidir ve bulaşması daha kolaydır. Devam edin ve normalde uyguladığınız şey buysa siyah göz kalemi kullanın. Ancak, daha yumuşak bir görünüm için kahverengi bir göz kalemi deneyebilirsiniz. 
Su geçirmez astarların bulaşması daha zordur, bu nedenle su geçirmez olmayan formüller kullanın.
Bazı göz kalemi kalemlerinin karşı ucunda bir leke bulunur.
Üzerine göz farı uygulayarak likit eyeliner görünümünü yumuşatabilirsiniz, ancak muhtemelen pullanma ile sonuçlanacaktır. Yumuşak bir görünüm için kalem eyeliner ile başlamak en iyisidir. 
Ekstra kalıcılık için, göz makyajınızı yapmadan önce göz kapağınıza bir astar uygulayın. 

Dizi İzle Türkçe ve Yabancı Dizilerin Tanıtımı ve Bilgileri Dizi İzle Türkçe ve Yabancı Dizilerin Tanıtımı ve Bilgileri


Astarınızla üst kirpik çizginiz boyunca kısa vuruşlar yapın. Çizgileri çizerken eyeliner kaleminizi kirpik çizginize yakın tutun. Göz kapağınızın ortasından başlayın ve kirpik çizginizin kenarına kadar ilerleyin. Ardından, göz kapağınızın ortasına dönün ve çizgiyi gözünüzün içine doğru devam ettirin. 
Doğal, hafif bir etki için gözünüzün doğal kıvrımını takip edin.
Bu ilk satırı nasıl uygulayacağınız konusunda fazla endişelenmeyin. Daha sonra bulaştıracaksınız, bu nedenle düz bir çizgi çizmek için size uygun olan herhangi bir tekniği kullanabilirsiniz.

Kalınlaştırmak için kalemi çizginin dış kısmı üzerinde ileri geri kaydırın. Gözünüzün dış kenarından başlayın ve kalemi hafifçe göz kapağınızın merkezine doğru kaydırın. Ardından, gözünüzün kenarına doğru geri dönün. Göz kaleminizi gözünüzün ortasından dış köşesine kadar kalınlaştırmak için bunu 2 veya 3 kez yapın. Bu, görünümü yumuşatmak için göz kaleminizi biraz kalınlaştıracak ve lekeleyecektir. 
Rengi çok fazla koyulaştırmamak için hafif baskı uygulayın.


İsterseniz alt kirpik çizginizin dış üçte birini çizin. Alt kirpik çizginizi çizmenize gerek yok. Hatta daha doğal bir görünüm için astarsız bırakmayı da tercih edebilirsiniz. Alt kirpik çizginize göz kalemi uygulamak istiyorsanız, kalemi alt kirpik çizginizin sadece dış kısmı boyunca kaydırın. Gözünüzün kenarından başlayın ve astarı yavaşça alt kirpik çizginizin yaklaşık 1/3'ü boyunca noktalayın. 
Kirpik çizginizin sadece dış 1/3'ünü yapmak, tüm kirpik çizgisini yapmaktan daha yumuşak bir görünüm yaratacaktır.


Yumuşak görünümünüzü tamamlamak için çizgiyi bir süngerle veya parmak ucunuzla ovalayın. Yumuşak bir eyeliner görünümünün sırrı çizgiyi lekelemektir. Makyaj süngeriniz varsa, bulanıklaştırmak için göz kalemini süngerin ince kenarıyla silin. Alternatif olarak, lekelenmesi için temiz bir parmak ucunu göz kalemi üzerine hafifçe sürtün. 
Varsa sünger makyaj fırçası veya lekeli makyaj fırçası da kullanabilirsiniz.
Onları lekeledikten sonra bile her iki tarafın da göründüğünü kontrol edin. Olmazsa, onları eşitlemek için süngerinizi veya parmak ucunuzu kullanın.