1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Facebook Hesabı Olmadan Messenger Nasıl Kullanılır?
Trendlerdeki Yazı

Facebook Hesabı Olmadan Messenger Nasıl Kullanılır?

Facebook kullanmadan arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize sadece messenger yolu ile mesaj atmak için yapmanız gerekenleri sizler için hazırladık.

Facebook’ta olmadan arkadaşlarınıza messenger ile mesaj gönderin.

Bu makale, daha önce devre dışı bırakılmış bir facebook hesabınız varsa Messenger uygulamasını cihazınıza nasıl kuracağınız da dahil olmak üzere, Facebook’u kullanmadığınızda Messenger’ı nasıl kullanacağınızı kapsıyor.

Messenger’ı Devre Dışı Bırakılmış Bir Facebook Hesabıyla Kullanabilirsiniz;

Aralık 2019’dan önce bir Facebook Messenger hesabı oluşturmak için yalnızca bir telefon numarasına ihtiyacınız vardı. Şu an bu durum ortadan kalktı ve aktif olmayan bir Facebook hesabı ile Messenger kullanılabiliyor. Facebook hesabınızı daha önce devre dışı bıraktıysanız, yeniden etkinleştirmeden bir Messenger hesabı oluşturmak için bu yazıyı okumaya devam edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, devre dışı bırakılmış hesabınızın kimlik bilgilerini kullanarak Messenger’da oturum açmak olacaktır.

Messenger’ı Facebook Hesabı Olmadan Kullanın

Kalıcı olarak sildiğiniz bir Facebook hesabınız varsa veya daha önce hiç Facebook hesabınız olmadıysa, yepyeni bir hesap oluşturabilir ve Messenger’ı kurduktan sonra bu hesabı devre dışı bırakabilirsiniz.

  • Messenger uygulamasını açın ve Yeni Hesap Oluştur’a dokunun.
  • Yeni bir Facebook hesabı oluşturmanızı isteyen bir tarayıcı penceresi açılır. Alanları doldurun ve İleri  tuşuna tıklayarak kayıt işlemini tamamlayın.

facebook hesabı olmadan messenger kullanma

  • Yeni bir Facebook hesabı oluşturmak, hemen kullanmaya başlayabileceğiniz bir Messenger hesabı da oluşturur.
  • İsteğe bağlı olarak Facebook hesabınızı devre dışı bırakın ve Messenger’ı tıpkı Facebook hesabınız hala aktifmiş gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.
facebook profili aramalara kapatma nasil yapilir
Önerilen Yazı
Facebook Profilini Aramalara Nasıl Kapatabilirsiniz ?
Yorum Yap

Yorum Yap