En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan facebook üzerinde sizi kimse bulamasın istiyorsanız bu yazımız tam sizin aradığınız şey olabilir. Eğer "facebook'ta arama motorunda kimse beni görmesin" diyorsanız hadi gelin bu nasıl yapabileceğimizi öğrenelim... İstenmeyen kişilerden ya da akrabalardan uzak kalmak için uygulama üzerinden istenmeyen aramalarınızı önleyebilirsiniz. Facebook gizlilik ayarlarınızı e-posta adresiniz, telefon numaranız ve hatta Google'da adınızı aratarak sizi kimlerin arayabileceğini sınırlamak için neler yapabileceğinizi sizler için hazırladık. [geo-post id="6085" label="Önerilen Yazı"]

Facebook Profilinizi E-posta Adresi, Telefon Numarası ve Arama Motoru Aramalarına Karşı Nasıl Sınırlayabilirsiniz?

Gizlilik ayarlarını web tarayıcısında veya mobil uygulaması aracılığıyla özelleştirebilirsiniz. Aşağıda her ikisi için de talimatlar verilmiştir.
  • Bir web tarayıcısında Facebook.com'a gidin veya mobil cihazınızda oturum açın.
  • Web'de ekranın sağ üst köşesindeki aşağı oku seçin ve ardından açılır menüden Ayarlar ve Gizlilik > Ayarlar'ı seçin.
Facebook profili aramalara kapatma Aynı işlemi uygulamada, alt menüden (iOS) veya üst menüden (Android) menü simgesine dokunun, aşağı kaydırarak Ayarlar ve Gizlilik > Ayarlar öğesini seçin.
  •  Web'de sağdaki dikey menüden Gizlilik'i seçin.
Facebook profili aramalara kapatma
  • Uygulamada, Gizlilik bölümüne gidin ve Gizlilik Ayarları'na dokunun .
  • Hem web'de hem de uygulamada, "İnsanlar Facebook'ta Seni Nasıl Bulabilir" bölümüne tıklayın. Arama ayarlarını kendinize göre güncelleyebilirsiniz.
Facebook profili aramalara kapatma
  • İnsanların seni nasıl bulmasını istiyorsan seçenekleri o şekilde ayarlayabilirsiniz.
Facebook profili aramalara kapatma

Size Arkadaşlık İsteği Gönderebilecek Kişileri Sınırlayın

Yabancıların veya istenmeyen kişilerin size arkadaşlık isteği göndermesini engelleme konusunda ciddiyseniz, mevcut arkadaşlarınızın ortak arkadaşı olmayan kişilerin bunu yapmasını engellemeyi deneyebilirsiniz. Bu nedenle, tanımadığınız biri adınızı veya diğer kişisel bilgilerinizi aradığında Facebook arama sonuçlarında çıkarsanız, arkadaşlarınızdan en az biriyle zaten arkadaş olmadıkça size arkadaşlık isteği gönderemezler. [geo_alert style="2" color="warning" ]Facebook, kişisel bilgilerinizi koruma ve/veya paylaşma şeklini, genellikle önceden bildirimde bulunmaksızın düzenli olarak değiştirir. Arama ayarlarınızın sizin için uygun olan gizlilik ve güvenlik düzeyine ayarlandığından emin olmak size, yani kullanıcıya bağlıdır.[/geo_alert] [geo-post id="1787" label="Önerilen Yazı"]