Facebook’ta Arama Geçmişini Silme

Facebook’ta Arama Geçmişini Silme

Facebook Arama Geçmişi günlüğü, platformda yaptığınız tüm aramaların kaydını tutar. Bunu ve etkinlik günlüğünüzü düzenli olarak temizlemek, yetkisiz girişleriniz olsa bile gizliliğinizin korunmasını sağlamanın harika bir yoludur. Bunun için, hesabınızın Hareketler Dökümünde yer alan diğer seçeneklerin yanı sıra, Facebook’ta arama geçmişinizi nasıl silebileceğinizi göstereceğiz.


Facebook’ta Arama Geçmişini Silme

Facebook arama geçmişi bilgileriniz gerçekten belirgin olmayan birkaç menünün arkasında gizlidir. Arama geçmişiniz, Facebook algoritması tarafından, her şey aradığınızda sonuçları daha iyi ayarlamak için kullanılır. Bilinen terimleri düzenli olarak ararsanız, sık sık ararsanız, arama sonuçları önce bunları görüntüler. Arama geçmişinizi silmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

Profil sayfanıza gidin, sağ üstteki menü ok işaretine tıklayın.
Buradan Hareketler Dökümünü ziyaret edin.
Sol tarafta Filtreler kısmında bulunan “Fotoğraflar ve Videolar, Beğenme ve İfadeler, Yorumlar” seçenekleri altında bulunan Daha Fazla seçeneğine tıklayın.
Menü genişlediğinde Arama Geçmişi seçeneğini görebilirsiniz, bu sayfada tüm arama geçmişinizi silebilir, ya da belli bazı aramaları tek tek de silebilirsiniz.

Eğer Facebook mobil uygulamasından arama geçmişinizi silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin:

Profil sayfanıza gidin ve profil resminiz altında bulunan Hareket Dökümü seçeneğine dokunun.
Ekranın en üstünde bulunan Filtre seçeneğine dokunun.
Sayfayı aşağı kaydırın ve Arama Geçmişi seçeneğine dokunun
Buradan tüm arama geçmişinizi silebilirsiniz, ancak isterseniz spesifik arama girişlerine dokunarak onları silebilirsiniz.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER