Fatma Girik'in kardeşi Günay Girik, ablasının öldürüldüğünü iddia ederek hem hastaneye hem de sanatçının manevi kızı ve yeğeni olan Ahu Turanlı Aşkar'a dava açtı. Gelen son dakika açıklamalarının ardından bir çok kişi Günay Girik kimdir, kaç yaşında gibi soruların yanıtlarını arıyor...

Günay Girik Kimdir ?

1965 senesinde doğan Günay Girik, oyunculuk mesleği yapmıştır. 80’li yıllarda sinema endüstrisinde üretilen filmlerde rol alan Günay Girik, Boynu Bükükler (1985), Gülsüm Ana (1982), İnsan Avcısı (1975), Sev Yeter (1984), Bitmeyen Sevda (1986) ve Güneşin Tutulduğu Gün (1983) gibi yapımlarda oynamıştır. Annesinin adı Münevver, babasının adı ise Hayri Girik’tir. Babası lastik fabrikasında çalışan bir emekçiydi ve evli çift gençlik dönemlerinde Sultanahmet’teki ahşap bir evin odasında yaşıyordu.

Günay Girik'in iddiaları kafa karıştırdı! Fatma Girik öldürüldü mü?

Ablası Fatma Girik’i kaybeden Günay Girik, 24 Ocak 2022’de basın mensuplarının sorularını yanıtlamış ve ablasına hastanede tedavi gördüğü sırada Covid-19 bulaştığını açıklamıştır. Günay Girik, ayrıca kaybettiği ablasını son olarak Ocak ayının başlarında gördüğünü ifade etmiştir. İlgili; Fatma Girik Mirasını Kime Bıraktı ? Fatma Girik’in Ölüm Nedeni Belli Oldu! Fatma Girik Neden Öldü?